П’ятниця, 23 Лютого, 2024

Щелепа стала електростанцією

Учені з канадського Університету технологій винайшли новий спосіб підзаряджати гаджети під час їжі або розмов. Вони перетворили на міні-електростанцію щелепу, рухи якої генерують електроенергію для поповнення акумуляторів смартфона чи планшета.

Створений науковцями гаджет виглядає, як звичайний шолом. Секретним інгредієнтом у ньому, який перетворив його на електростанцію, є п’єзоелектричні волокна, які з’єднують підборіддя з основною частиною. При розтягуванні або стисканні вони генерують електроенергію, яку потім збирають для передавання гаджетам.

Зараз подібний спосіб підзаряджання смартфона чи планшета не має практичного використання, оскільки з ним можна генерувати не більше 10 мікроватів на хвилину. Максимум з нового пристрою науковцям вдалося отримати 18 мікроватів, при цьому середній ноутбук споживає за цей же час 50 млн мікроватів.

Альтернативні способи підзарядки мобільних пристроїв привертають все більшу увагу вчених, які хочуть надати гаджетам більшої автономності. Наприклад, вони навчили їх заряджатися від гучних свят та від Wi-Fi. Однак всі вони генерують мікровати енергії, а ось запозичений у стародавнього годинника спосіб дає достатньо електрики для практичного використання.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися