Що буде, коли найбільший постачальник реклами в інтернеті стане найбільшим регулятором реклами

Поява блокувальника реклами у Chrome стане поштовхом для нових тенденцій в онлайновій рекламі. Вона також посилить дуополію Google та Facebook.

Google є одним з головних гравців на ринку онлайнової реклами у світі, і нещодавно компанія отримала шанс стати ще могутнішою в цій сфері. Вона отримала владу вирішувати, яка реклама є гарною і яку вона покаже, а яка, на її думку, є неприйнятною та підлягає блокуванню. Експерти вже пророкують, що це може призвести до суттєвих змін в інтернеті.рекламиБраузер Google Chrome, за останніми оцінками, охоплює приблизно 60% інтернет-користувачів на ПК та мобільних пристроях. Днями він отримав вбудований блокувальник реклами, який вбереже користувачів від набридливих оголошень. Серед них – відеореклама з автовідтворенням звуку, спливаючі оголошення з таймерами, «липучки», які займають більшу частину екрана.

Подібна реклама стала поганою після нещодавнього прийняття нових стандартів оголошень Коаліцією за найкращу рекламу. Це група інтернет-компаній, рекламодавців та видавців, які намагаються зробити оголошення більш оптимальними для користувачів. Учасником цієї коаліції, наприклад, є Бюро інтерактивної реклами, до якого входить газета Washington Post.

Офіційна мета Google – зробити Веб менш дратівливим. «Зрозуміло, що набридлива реклама принижує те, що ми любимо в інтернеті», – каже віце-президент Crome Рахул Роу-Човдурі.

Спираючись на стандарти реклами від Коаліції, пошуковий гігант оцінюватиме рекламу на веб-сайтах та визначатиме їх як прийнятні або неприйнятні. Якщо веб-ресурс визнали неприйнятним, він матиме 30 днів для наведення ладу в рекламі, яку він показує. Після цього необхідно буде знову пройти перевірку. Інакше рекламу на сайті заблокує вбудований у Chrome інструмент.

У Google кажуть, що вже визначили 1500 найпопулярніших інтернет-сайтів, які порушують новоприйняті стандарти прийнятної реклами. Приблизно 850 з них отримали статус неприйнятних – вони ризикують залишитися без рекламних доходів упродовж 30 днів.

Ситуація для видавців виявляється складною, оскільки інші великі рекламні майданчики також роблять умови для реклами суворішими. Сьогодні лідерами онлайнового ринку є Google та Facebook, які у 2017 році, за даними eMarketer, отримали 60% рекламних доходів.

Apple у червні минулого року також вбудувала інструменти блокування реклами у свій браузер Safari. Однак її більше цікавлять рекламодавці, які стежать за користувачами та збирають про них дані. За даними виконавчого директора компанії Segment Пітера Рейнхардта, після цих змін заробіток деяких рекламодавців знизився на 20%.

Ініціатива Google направлена на зміну зовнішнього вигляду веб-сайтів та їхньої поведінки. Прибираючи найбільш набридливу рекламу, переконані експерти, пошуковий гігант хоче переконати користувачів залишити ненав’язливі оголошення. Адже при використанні сторонніх блокувальників реклами часто блокується взагалі вся реклама та трекери стеження.

Google не має на меті звільнити інтернет від реклами та стеження, адже торік компанія заробила на цьому понад $95 млрд. Критику викликає спосіб, у який вона вбудувала блокувальник реклами у Chrome. Журналісти Wall Street Journal стверджують, що пошуковий гігант брав безпосередню участь у розробці нових стандартів прийнятної реклами. Віце-президент компанії News Media Alliance Пол Бойл каже, що впровадження цих стандартів у Chrome перетворює їх з добровільної ініціативи на закон.

Пітер Рейнхардт вважає, що поява блокувальника реклами у Chrome стане поштовхом для нових тенденцій в онлайновій рекламі. Вона також посилить дуополію Google та Facebook. Для видавців та інтернет-користувачів це означає більше поширення доступу до сайтів на основі передплати. Адже видавці повинні компенсувати падіння рекламних доходів після прибирання неприйнятної реклами.

За матеріалами Washington Post

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я