Вівторок, 23 Квітня, 2024

Що на картинці – комп’ютер розповість

Пошук вдалого зображення в інтернеті все ще залишається більше вдачею, ніж роботою алгоритмів, адже пошукові машини не розуміють контексту знімків. Максимум, що вони можуть, – шукати за ключовими словами опис графічного файлу. Однак це скоро може змінитися, і пошук за словами «жовтий маленький автомобіль» буде видавати саме фотографії транспортних засобів, а не сторонні речі цього кольору. Google та науковці зі Стенфорду розробили технологію, яка допоможе пошуковикам розуміти контекст зображень.

Приклад правильно (зліва) та помилково (справа) розпізнаних зображень та складений машиною до них опис

Створена ними система складається з двох нейромереж, одна з яких розпізнає об’єкти на картинках, а інша – ідентифікує їх. Завдяки цьому пошукова система зможе описати зображення звичними словами, як би це зробила людина. Наприклад, вона може сказати, що на знімку людина, яка їде на мотоциклі по ґрунтовій дорозі. При цьому остання версія цієї системи працює майже вдвічі точніше за попередні.

Система розпізнає на зображенні елементи та призначає їм значимість у вигляді числового індексу

Одна з головних проблем перед впровадженням такої розробки для загального використання – це її тренування, для чого потрібні великі масиви схожих фотографій. Експерти кажуть, що по завершенні навчання нейросистем така технологія дозволить поліпшити не лише пошуковики, але й роботів. Останні зможуть самостійно розпізнавати предмети без необхідності втручання користувача.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися