Четвер, 13 Червня, 2024

Що означає маркування на цифрових камерах

Фототехніка просто переповнена незрозумілими абревіатурами і шифруваннями. Зайшли ви, наприклад, на сайт інтернет-магазину, а там для звичайного 50-міліметрового об’єктива вказано абревіатури AF-S, D, ED, а то й зовсім SWM з VR. Це добре чи погано? Що взагалі це означає? Ferra.ru розібралася в усіх позначеннях.

У різних виробників одна і та ж технологія може називатися по-різному. Так само, як, наприклад, в автомобілів може бути десять різних абревіатур для повного приводу, в об’єктивів буває кілька маркувань ультразвукового мотора фокусування. У кожному випадку є певна логіка.

Загальні позначення

AF-L/AE-L – блокування автофокусу (Autofocus Lock) і блокування автоекспозиції (Autoexposure Lock). Часто обидві функції покладені на одну кнопку. При її натисканні камера фокусується і фіксує фокус разом з експозицією. Якщо ви наведете камеру на іншу зону, значення експозиції не зміниться, так само, як і точка фокусування. У деяких камерах можна налаштувати режими роботи основних функцій кнопки або взагалі призначити інші.

EVF – електронний видошукач (Electronic Viewfinder). Вбудований або зовнішній елемент конструкції, найчастіше зустрічається в бездзеркальних і компактних камерах.

OIS – оптична стабілізація зображення (Optical Image Stabilization). Використовується, наприклад, для позначення функції в об’єктивах Panasonic для системи Micro Four Thirds. А взагалі у кожного виробника є власне маркування для стабілізованої оптики.

OVF – оптичний видошукач (Optical Viewfinder). Так найчастіше називають аксесуар для бездзеркальних або компактних камер, тоді як на дзеркалках його зазвичай називають видошукачем без уточнень.

Nikon

AF – маркування об’єктивів з механічним приводом автофокусу. Мотор знаходиться в корпусі камери, а об’єктив приводиться в рух спеціальним приводом.

AF-S використовується для позначення оптики, що має вбудований ультразвуковий мотор для фокусування. Як правило, це нові об’єктиви, які працюють значно швидше і тихіше, ніж AF-об’єктиви.

D – зазвичай це остання буква в назві об’єктива (наприклад, Nikon AF 85 mm f/1.8D). Вона говорить про наявність вбудованого процесора, що передає камері інформацію про дистанцію фокусування. Це потрібно для роботи функції 3D-заміру експозиції.

DC (Defocus Control) зустрічається всього на кількох об’єктивах (в основному це портретні фікси) і означає можливість управління ступенем і характером розмитості зони нерізкості.

G – це позначення теж іде в кінці назви (як у випадку з Nikon AF-S 85 mm f/1.4G) і говорить про наявність вбудованого електронного приводу діафрагми. На таких об’єктивах відсутнє механічне кільце діафрагми, на відміну від об’єктивів з маркуванням D. Літери G і D на об’єктивах не вказуються одночасно, оскільки G-оптика за замовчуванням має вбудований процесор для 3D-заміру експозиції.

VR (Vibration Reduction) – маркування об’єктивів з оптичним стабілізатором зображення.

N (Nano Crystal Coating) – нанокристалічне покриття, яке використовується для зниження повторного відбиття світла від лінз в об’єктиві. Це підвищує контраст і зменшує небажані відблиски.

ED – позначення спеціальних низькодисперсних лінз у складі об’єктива.

FL – маркування об’єктивів, що містять флюоритові лінзи. На даний час вони використовуються в декількох моделях довгофокусних об’єктивів Nikon.

DX – позначення камер з матрицями формату APS-C (кроп-фактор 1,5), а також оптики для них. При бажанні DX-об’єктиви можна використовувати і з повнокадровими камерами (FX), але в цьому випадку ви отримаєте сильне віньєтування по краях. Або камера автоматично включить режим кропу і видасть картинку без віньєтування, але з меншою роздільною здатністю.

FX – позначення камер з повнокадровою матрицею і об’єктивів для них. Така оптика повністю сумісна і з DX-камерами. На відміну від Canon, у якої «кропнуті» об’єктиви не можна використовувати на повнокадрових камерах.

Canon

EF – маркування байонета повнокадрових камер Canon EOS, а також об’єктивів для них.

EF-S – позначення фотоапаратів Canon EOS з матрицею APS-C (кроп-фактор 1,6). Такі об’єктиви не можна встановити на повнокадрові камери.

EF-M – байонет і оптика для бездзеркальних камер EOS M, найбільш нечисленний клас у портфоліо Canon на даний час.

IS – маркування об’єктивів з оптичною стабілізацією зображення. Зазначається в кінці назви, перед позначенням мотора автофокусування. Наприклад, Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM.

USM – ультразвуковий мотор автофокусування. Найбільш точний, швидкий і тихий з усіх використовуваних Canon. За принципом дії не відрізняється від ультразвукових моторів інших виробників, хоча назви у всіх різні. SWM, SDM, HSM, USD, XSM, SSA – все це різні назви однієї і тієї ж сутності.

L (Luxury) – професійна серія об’єктивів Canon, найдорожча та якісна. Строго кажучи, всю оптику цього виробника можна розділити на два класи: L і все інше.

STM – привід фокусування з кроковим двигуном (Stepping Motor drive). Використовувався переважно в старих і недорогих об’єктивах Canon.

UD і S-UD (Ultra-low dispersion і Super Ultra-low dispersion) – лінзи з низькодисперсного скла. Служать для зниження хроматичних аберацій.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися