Вівторок, 23 Квітня, 2024

Що означає реструктуризація Google для користувачів

Пошуковий гігант Google оголосив про реструктуризацію в нову компанію Alphabet Inc. Таке оголошення колишні начальники Google та керівники нового холдингу Ларрі Пейдж, Сергій Брін і Ерік Шмідт зробили в корпоративному блозі. Спробуємо з’ясувати, що ця зміна назви означає для простих користувачів.

Які зміни чекають на користувачів Google

Більшість людей у світі донедавна не чули про радикальну трансформацію однієї із найбільших компаній у світі. Про це Google оголосив у своєму блозі в понеділок ввечері. По завершенні процесу пошуковий сервер стане дочірньою компанією для фірми Alphabet Inc.

Може видатися, що це лише зміна назви, але насправді все набагато складніше. Ще цього року Google створить Alphabet як повністю свою дочірню компанію. Тоді Alphabet створить свою власну дочірню компанію, яка зіллється з Google, зробивши Google повністю залежним від Alphabet.

Що таке Alphabet

Ларрі Пейдж, колишній виконавчий директор Google, який зараз перебуває на такій же посаді в Alphabet, сказав: «Alphabet – це в основному сукупність компаній».

Це щось на кшталт холдингової компанії, середнє між приватною інвестиційною компанією Berkshire Hathaway Уоррена Баффета і таким конгломератом, як General Electric. На відміну від першого, Alphabet не матиме якогось конкретного споживача, а існуватиме майже як антибренд. Він дасть своїм дочірнім компаніям простір для розвитку своєї власної ідентичності.

Alphabet зароблятиме на сервісах Google, які приносять їй 90% прибутку. Решта 10% – це результати експериментальних компаній та інших підрозділів, які позначені оранжевим кольором

Але, як і General Electric, Alphabet переважно володіє компаніями, що створені і керуються зсередини. З основних дочірніх компаній Google, таких як експериментальний підрозділ Google X і дослідницька фірма Calico, тільки одна, компанія Nest, приєдналася до Google у результаті її придбання.

Що станеться з Google

Старий Google нікуди не зникне, а Пейдж описує його таким, що «скине вагу». Майже кожен аспект Google, з яким взаємодіють користувачі, стане частиною нового, простішого Google 2.0. Він охоплює YouTube, Android, Maps і Gmail, а також функцію пошуку і рекламу. Відокремляться такі компанії, які досить далекі від основних інтернет-продуктів, такі як Calico і Life Sciences.

Також від Google відділяться фінансові гілки компанії, які найближчим часом будуть відомі просто як Capital і Ventures. Вони мають досвід заробляння для Google багато грошей шляхом інвестування в стартапи та інші цінні папери, наприклад, Uber, яких компанія купила 6,8% у 2013 році. Тепер їхня вартість становить $3,4 млрд.

Тобто навіть після реорганізації, новий Google буде, як і раніше, однією з найбільших компаній у світі. Просто Alphabet буде ще більшою.

Що зміниться для користувачів

Коротка відповідь: нічого. Більшість користувачів Google використовують лише сервіси, які залишаться під брендом Google. YouTube, Gmail, загальний пошук, карти, Android, фотографії та інші сервіси функціонуватимуть без змін.

Деякі з користувацьких брендів Google перемістяться. Найбільший з них – Nest, започаткований Тоні Фаделлом. Ця компанія була незалежною до 2014 року, поки її не придбав Google. Тепер вона потрапить під зміни і стане прямою дочірньою компанією Alphabet. Зміни чекають і на Google Fiber, яка надає послуги швидкісного інтернету в США.

Хто очолить новий Google

Після того, як Пейдж, Шмідт і Брін перейшли до Alphabet, Google отримав нового виконавчого директора: Сундара Пічаї, який раніше очолював Android, а потім був директором відділу контролю компанії Google з жовтня 2014 року. Пічаї є настільки важливим для Google, що деякі експерти вважають, що вся перебудова є стимулом для його утримання. Ходять чутки, що у Пічаї була спокуса очолити Twitter, і що лише посада виконавчого директора могла його втримати.

Чи дійсно компанія пішла б на усі зміни задля однієї людини

Можливо, ні. І не зрозуміло, чому Пічаї хотів би перейти на Twitter, компанію, яка настільки мала, що Google може її купити лише за $20 млрд.

Замість цього всі зміни, швидше за все, мотивовані, за словами Пейджа, ось чим: дозволити Google зосередитися на тому, що він робить найкраще, без ризику, що світ зміниться навколо нього, і компанія перетвориться на динозавра з іншої епохи. IBM, Nokia або Microsoft – яскраві приклади того, що може статися, якщо лідер ринку перестає слідкувати за процесами навколо. Тим часом, інші компанії під керівництвом Alphabet можуть робити ставки на те, що принесе лідерство у нових галузях.

Чому ще Google пішов на цей крок

Аналітики намагаються оцінити приховані переваги реструктуризації для Google. З одного боку, абсурдна складність реструктуризації дає змогу припустити, що є щось більше, ніж здається на перший погляд. Чому б просто не змінити назву компанії, наприклад?

Зміни можуть також трохи ізолювати компанію від нормативних питань, зокрема, у ЄС. Сам по собі Google, як і раніше, масивна компанія, якій доведеться обережно долати правові моменти. Таким фірмам, як Nest, Calico і Fiber легше це зробити, будучи окремими суб’єктами, об’єднаними одним власником. І, якщо з Google станеться найгірше, їм легше було б відокремитись.

Чому саме Alphabet

Нова назва є поєднанням жартів, великих амбіцій і простої банальності. Каламбур виходить з того, що «alpha» (альфа) – фінансовий термін, яхотела и означає повернення інвестицій вище початкового критерію, що робить Alphabet хорошим Alpha-bet (інвестиційною ставкою). Амбіції у тому, що Alphabet (алфавіт) є одним з найважливіших винаходів людства, а також у тому, що адреса компанії abc.xyz охоплює всі літери латинського алфавіту від А до Я. Банальність у тому, що алфавіт є, мабуть, найбільш загальною назвою, яку можна собі уявити, котра уособлює одночасно усе і ніщо.

За матеріалами: The Guardian та Zik.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися