Як комп’ютерне почуття гумору рятує редакторів газет

Художник газети New Yorker Боб Манкофф протягом декількох років малює картинки для газети, до яких читачі повинні придумати кумедний підпис. Найсмішніший варіант потрапляє в газету. Однак проблема полягає в тому, що за тиждень до редакції надходить близько 5 тисяч варіантів. Їхній перегляд та аналіз буквально руйнує розум асистентів Манкоффа. Тому в Microsoft навчили комп’ютери розуміти гумор та поручили цю роботу машинам.

«Перегляд 5000 вхідних записів з підписами для картинок, як правило, руйнує розум асистентів протягом двох років, після чого у мене з’являється новачок, – розповідає художник. – Це викликає труднощі. Це ніби йти у снігопад засліпленим снігом. Ви перестаєте розрізняти гумор».

На його думку, вирішити проблему могла б програма з почуттям гумору, яка особисто перебирала б варіанти підпису. Тут і вступила Microsoft, яка допомагає виданню вирішити проблему. Манкофф і представники софтверного гіганта занесли в цей штучний інтелект архів уже опублікованих зображень і підписів до них, щоб надати машині почуття гумору. Самі картинки супроводжуються тегами, на підставі яких і відбувається вибір жартів.

Дослідник Microsoft Дафна Шахаф розповіла про складнощі реалізації проекту. Сарказм, гра слів та інші неоднозначні елементи гумору – усе це на сьогодні незбагненно для машин. Якщо ж проект з New Yorker вдасться реалізувати на високому рівні і постійно його допрацьовувати, то експерти зможуть закрити ще одну пробоїну в штучному інтелекті. Зараз точність вибору (наскільки збігається думка комп’ютера та редактора) становить 55,8%, і творці вже вважають це хорошим результатом. Показати продукт у дії розробники можуть уже 13 серпня.

Така система не дозволить комп’ютерам стати жартівниками, та й самі жарти в такій ситуації будуть шаблонними. Але робота саме в цьому напрямку може наблизити до універсальних перекладачів, які дозволять спілкуватися з представниками різних культур на адаптивному рівні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я