Четвер, 29 Лютого, 2024

Що таке надійний комп’ютер: Commodore 64 працює 25 років на СТО

В автомайстерні в польському місті Гданську сталося невелике комп’ютерне диво. Там для роботи ось уже 25 років поспіль використовують комп’ютер Commodore 64. Він є головним елементом стенда балансування валів.

commodore-64

Фотографію цієї машини зробив один із користувачів Facebook під ніком Bartek. За його словами, цей комп’ютер пережив потоп та голубине нашестя. А для роботи на СТО начиння Commodore 64 довелося дещо доробити. Комп’ютеру додали генератор синусоїдальних сигналів та п’єзодатчик вібрацій.

Commodore 64 – це 8-бітний домашній комп’ютер. Його випустили у січні 1982 року, і сьогодні він вважається найпопулярнішим ПК усіх часів. На час появи за нього треба було викласти $600 – сьогодні це $1481 з урахуванням інфляції. Виробництво Commodore 64 припинили у квітні 1994 року. Але у світі ще близько сотні ентузіастів, які розробляють для нього нове апаратне обладнання.

Встановлений на СТО екземпляр має 64 кілобайти оперативної пам’яті, 20 кілобайтів постійної пам’яті та графічний чіп VC II. Операційною системою слугує Commodore KERNAL. Вона підтримує картриджі постійної пам’яті, флопі-дисководи, касетні магнітофони та джойстики.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися