Середа, 29 Листопада, 2023

Samsung обіцяє зрівняти в ціні диски SSD та HDD

Корпорація Samsung заявила, що до 2020 року зрівняє вартість твердотільних накопичувачів обсягом 512 ГБ із ціною класичних жорстких дисків обсягом 1 ТБ. У цьому випадку SSD нарешті отримають шанс витіснити HDD у сегменті масових ПК і ноутбуків, передає ExtremeTech.

samsung_ssd_1
Щоб досягти поставленої мети, південнокорейському гігантові необхідно буде майже на дві третини знизити собівартість чіпів флеш-пам’яті, які є основою твердотільних накопичувачів. Для цього компанія має продовжувати нарощувати випуск мікросхем 3D V-NAND і одночасно збільшувати кількість шарів у них.

Перші кроки в цьому напрямку вже робляться: на 2017 рік намічено початок серійного виробництва SSD на базі чіпів V-NAND четвертого покоління, які компанія анонсувала в серпні 20016 року на конференції Flash Memory Summit 2016. Їхня об’ємна структура містить 64 шарів комірок пам’яті і характеризуються збільшеною до 512 Гбіт щільністю кристалу, а також збільшеною до 800 Мбіт/с швидкістю пересилання даних. До 2020 року, скоріше за все, вже будуть представлені 96-шарові рішення, хоча для їхнього випуску напевно будуть потрібні норми виробництва, відмінні від нинішнього 40-нм техпроцесу.

samsung_ssd_2
Зазначимо, що за останні кілька років твердотільні накопичувачі суттєво здешевіли, проте, ціни на них все ще досить високі порівняно зі звичайними жорсткими дисками. Зараз приблизна  вартість гігабайта на вінчестері обсягом 1 ТБ становить близько $0,04, тоді як для SSD цей показник складає $0,2-0,5. Це значно менше, ніж $1,17 за гігабайт у 2012 році, але все ж недостатньо, щоб пристрої зберігання даних на базі флеш-пам’яті змогли витіснити класичні жорсткі диски в сегменті масових ПК і ноутбуків.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися