Понеділок, 20 Травня, 2024

Що відбувається, коли ми вводимо пошуковий запит

11

Ми щодня ставимо пошуковикам десятки питань, часто несподіваних та чудернацьких. І ці машини за секунду видають нам купу сторінок з можливими відповідями. Зараз користуватися інтернетом без пошуковиків майже неможливо, але як вони працюють?

Google обробляє понад 2 трлн пошукових запитів на рік. Це приблизно 63 тис. запитів на секунду. Середній час відповіді на запит для пошукової програми становить усього 300 мілісекунд – це швидше, ніж моргає людина. За цей часовий проміжок обробляється величезна кількість інформації. За якими принципами працює така система, ви дізнаєтеся, подивившись ролик, створений студією Sci-One TV:

Пошуковики не варто вважати «добрими самаритянами». Вони заробляють на користувачах і роблять для цього все можливе. Наприклад, дослідники Майкл Лук з Гарвардської школи бізнесу і Тім Ву з юридичного факультету Колумбійського університету кажуть, що пошуковий сервіс Google шкодить споживачам, спотворюючи результати пошуку. За їхніми висновками, Google часто просуває через результати пошуку власні інтернет-ресурси і сервіси, що деформує реальну картину для користувачів. При цьому багато користувачів при пошуку відгуків та оцінок про які-небудь продукти або заклади (ресторани, готелі тощо) звикли в першу чергу «питати» саме в Google. Саме тут пошуковик видає комерційні рекламні пропозиції та ховає більш корисні, але не оплачені рекламодавцями. «Простіше кажучи, коли справа доходить до локального пошуку, Google подає своїм користувачам деградовану версію свого пошуковика», – зазначають Лука і Ву.

До речі, щоб переглянути всі свої минулі пошукові запити Google, потрібно скористатися інструментом History на сторінках пошукової системи. Для того щоб він став доступним, потрібно увійти в Google під своїм обліковим записом. Після цього відкриється сторінка з історією пошуку. У лівій колонці знаходяться інструменти для сортування інформації: картинки, веб-сторінки, новини тощо. А в правій є календар для точної навігації за датами.

Якщо вас не задовольняє робота Google з установленими параметрами за замовчуванням, тоді уточніть опції і зробіть пошук ефективнішим. Ось 16 способів, які допоможуть «гуглити», як професіонал.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися