Електронна шкіра знайде рак

Сьогодні рак молочних залоз у жінок зазвичай шукають двома способами: дорогим магніторезистивним сканером або низькотехнологічним ручним оглядом. В останньому випадку легко пропустити маленькі пухлини на ранній стадії. Тому науковці з лабораторії прикладних матеріалів ACS Applied Materials & Interfaces розробляють електронну шкіру, яка буде недорогою, проте матиме високу точність. Це допоможе раніше визначати наявність раку та лікувати його, що рятуватиме більше жіночих життів.

При ручному огляді – найпоширенішому – лікар-маммолог може визначити наявність пухлин у молочних залозах, лише якщо вони за розміром більше 21 мм. Це вже досить великі новоутворення, які значно знижують шанси на успішне лікування. Якщо його почати до того, як пухлина досягне такого розміру, тоді ймовірність одужання перевищує 94%.

Електронна шкіра має вбудовані сенсори, які дозволяють їй відчувати маленькі бугорки на молочній залозі жінки – за таким же принципом працює лікар-маммолог. Однак її чутливості достатньо, щоб визначити новоутворення діаметром 5 мм на глибині 20 мм від шкіри. Якщо ж ракова пухлина знаходиться на поверхні, тоді для її виділення достатньо, щоб вона виросла всього на 3 мм. Для глибоких новоутворень, які розміщуються на 30 мм від шкіри розмір має становити 10 мм.