Вівторок, 25 Червня, 2024

Що означають абревіатури на об’єктивах та фотокамерах

На камерах та об’єктивах є купа абревіатур і позначень. Ось що значать всілякі абревіатури у таких виробників, як Fujifilm, Sony, Pentax, а також Sigma, Tamron і Tokina.

Sony

Sony недавно запропонувала відмовитися від поділу камер на дзеркальні і бездзеркальні, а замість абревіатур DSLR і DSLM японці пропонують використовувати ILCA і ILCE. Вони позначають камери зі змінною оптикою і байонетом А і камери зі змінною оптикою з байонетом E відповідно. Компактні камери ж зовсім обходяться без цього: вони, як і раніше, називаються Cyber-shot.

 

APO – позначення об’єктивів, що містять апохроматичні елементи, які служать для зниження рівня хроматичної аберації.

CZ – так маркуються об’єктиви виробництва компанії Carl Zeiss для камер з байонетом А. До слова, довгий час Sony була єдиною системою, для якої випускалася оптика Carl Zeiss з автофокусом. Для Nikon і Canon були доступні лише моделі з ручним фокусуванням.

G – професійна серія об’єктивів власного виробництва Sony. Якісна та дорога оптика, як і в серії L у Canon.

SSM (Super Sonic wave Motor) – ультразвуковий мотор, використовується в дорогій оптиці.

SAM (Smooth Autofocus Motor) – мотор автофокусування для більш дешевої оптики.

PZ (PowerZoom) – позначення об’єктивів, в яких зміна фокусної відстані здійснюється не механічним обертанням кільця, а вбудованим мотором при використанні двопозиційного слайдера на корпусі. Такі об’єктиви випускаються тільки для байонета Е.

Pentax

AL (Aspherical Lens) – об’єктиви, що містять асферичні лінзи для усунення хроматичної аберації.

DA – використовується для маркування об’єктивів, призначених для камер з APS-C матрицями. Байонет у об’єктивів з таким маркуванням зроблений з металу.

DA-L – аналогічно, але тільки в таких об’єктивів байонетне кріплення зроблено з пластику. Зазвичай це комплектні лінзи типу 18-55.

DA * – професійна лінійка об’єктивів. Аналогічна L-серії у Canon. Як правило, такі моделі випускаються в захищеному корпусі.

SDM (Sonic Direct drive Motor) – позначення об’єктивів, які мають вбудований ультразвуковий мотор. Аналогічно SSM, SWM і USM.

HD (High Definition) – спеціальне покриття, що просвітлює і дозволяє усунути відблиски, а також підвищити чіткість при зйомці в контровому світлі.

HD Pentax DA 21mm F3.2 AL Limited – компактний об’єктив з покриттям HD.

SMC (Super Multi Coating) – аналогічно HD, зустрічається переважно в об’єктивах минулих поколінь, тоді як нова оптика маркується абревіатурою HD.

WR (Water Resistant) – маркування захищених об’єктивів, конструкція яких захищена від потрапляння вологи і пилу.

Fujifilm

XF – маркування об’єктивів для бездзеркалок з байонетом Х (тобто для всіх бездзеркальних камер Fujifilm). Більшість об’єктивів у нинішньому портфоліо виробника позначається цими літерами.

XC – позначення бюджетних об’єктивів для байонета X. Наприклад, Fujifilm XC 16-50mm F3.5-5.6 OIS.

R – цей індекс з’являється в назві тих моделей оптики, які мають на корпусі кільце для управління діафрагмою.

LM – використовується для маркування об’єктивів з кроковим мотором автофокусування. Такі об’єктиви працюють дуже швидко і практично безшумно.

OIS (Optical Image Stabilizer) – говорить про те, що об’єктив оснащений системою оптичної стабілізації зображення. Додатково може стояти «II», що говорить про використання стабілізатора другого покоління.

EBC (Electron Beam Coating) – покриття для усунення відблисків. У загальних рисах – те ж саме, що і багатошарове просвітлення в об’єктивах інших виробників.

WR (Water Resistant) – позначення вологозахищеної оптики. Таких об’єктивів у Fujifilm всього чотири, але протягом найближчого року вийде ще кілька моделей.

Sigma

APO (Apochromatic) – об’єктив з апохроматичними елементами, які мінімізують (аж до повного усунення) хроматичні аберації.

ASP (Aspherical) – ця абревіатура говорить про наявність асферичних лінз у конструкції.

DC – об’єктиви, призначені для камер з APS-C матрицею. Залежно від конкретного байонета (а Sigma випускає оптику практично для всіх дзеркальних систем, разом зі своєю власною), кроп-фактор може трохи відрізнятися. Наприклад, для Canon – 1,6, для Nikon або Pentax – 1,5.

DG – об’єктиви для повнокадрових камер. Часто – досить дорогі і з високою світлосилою.

EX – преміальна серія об’єктивів. За аналогією з L-серією Canon.

HSM (Hyper-Sonic Motor) – позначення об’єктивів з вбудованим ультразвуковим мотором.

OS (Optical Stabilizer) – говорить про наявність вбудованої системи оптичної стабілізації зображення.

Tokina

AS (Asperical Optics) – позначає використання асферичних лінз у конструкції об’єктива.

SD (Super Low Dispersion) – використання елементів з низькодисперсного скла, які служать для усунення хроматичної аберації.

MC (Multi-Coating) – багатошарове покриття, що знижує відблиски і віддзеркалення світла від лінз. Потрібно для підвищення чіткості і контрастності при зйомці в контровому світлі.

AT-X – маркування об’єктивів із змінною фокусною відстанню. Тобто назва майже всіх об’єктивів у модельному ряді Tokina починається саме із цього позначення.

PRO – професійна серія об’єктивів. У різних моделях змінюється і розташування слова PRO – у одних йде на початку (наприклад, Tokina AT-X Pro 12-24mm f/4 (IF) DX), в інших – у кінці (наприклад, Tokina AT-X 12-28mm f/4 Pro DX).

DX – об’єктив для камер з APS-C матрицею.

FX – об’єктив для повнокадрових камер. Обидва ці маркування (DX і FX) використовуються також компанією Nikon. Але якщо об’єктиви для кропнутих камер завжди виділяють DX в назві, то повнокадрові FX у назві не містять. Так позначаються лише камери з повнокадровою матрицею.

Tamron

ASL (Aspherical) – об’єктив з асферичними елементами, покликаними усунути хроматичні аберації.

Di – об’єктиви для цифрових дзеркальних камер.

Di II – серія об’єктивів для камер з APS-C матрицею.

Di III – лінійка оптики для бездзеркалок Micro Four Thirds і (у перспективі) інших систем.

LD (Low Dispersion) – об’єктив містить елементи з низькодисперсного скла, яке знижує хроматичні аберації.

PZD (Piezo Drive) – п’єзоелектричний привід автофокусування, поширений в об’єктивах Tamron досі. Хоча сам спосіб менш надійний, ніж ультразвуковий.

SP (Super Performance) – рідкісне маркування для позначення найдорожчих і якісних моделей оптики Tamron.

USD (Ultrasonic Silent Drive) – ультразвуковий мотор автофокусування.

VC (Vibration Compensation) – позначення оптики з вбудованим оптичним стабілізатором.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися