Неділя, 23 Червня, 2024

Школа в «хмарі»

Уявіть собі навчальний заклад без стін, підручників та вчителів, у якому дітлахи будуть навчатися виключно за внутрішнім покликом до нового. Подібне може здатися фантастикою, проте індієць Сугата Мітра (Sugata Mitra) втілив такий проект у життя. Результати такого незвичного підходу до навчання виявилися досить вражаючими.

Сугата Мітра навпроти однієї з нових шкіл проекту «Школа в «хмарі» в індійському місті Коракаті

Мітра, який сьогодні працює професором у підрозділі навчальних технологій Університету Ньюкасла, вважає, що традиційні шкільні підходи до навчання не досить ефективні. На початку своєї кар’єри він спробував навчати дітлахів по-новому, розмістивши комп’ютер у стіні будинку в Калькаї – бідному районі індійської столиці Делі. Дітлахи не мали жодних підказок чи інструкцій, проте самостійно навчились користуватися машиною та підключеним до неї інтернетом, щоб дізнаватись про світ навколо. Більш того, вони почали навчати один одного та обмінюватись досвідом.

Цей експеримент, який відбувся 15 років тому, став поштовхом для Мітри до розробки проекту «Школа в «хмарі» та середовище для навчання із самоорганізацією» (School in the Cloud and the Self Organized Learning Environment, SOLE). Сам Мітра називає створений ним спосіб здобуття знань навчанням на межі хаосу. «Існує простір між повним порядком та повним хаосом, і на ньому відбуваються дивні речі, – каже він. – Коли ви спостерігаєте за дітьми, які навчаються самостійно, то побачите, що вони роблять це доволі інтуїтивно. Мені спало на думку, що досить створити хаотичне середовище для дітей, ситуацію з правильною кількістю безладу, і ви отримаєте спонтанний порядок».

Мітра спостерігає за дітлахами на уроці за своєю методикою

Мітра каже, що традиційні освітні методики потребують місяців та років для навчання дітей. Однак у разі самоорганізованої освіти час зменшується до хвилин. «Коли діти працюють у групах та мають вихід в інтернет, SOLE працює як лінза та збільшувальне скло для інтелекту», – пояснює індієць.

Результати від роботи ініціативи «Школа в «хмарі» будуть помітні через 5-15 років, однак деякі одиничні факти показують його ефективність. Так, один з індійських школярів-учасників проекту SOLE в 2008-2009 роках здобував освіту за допомогою консультацій по Skype і зараз вивчає медицину на Філіппінах.

Школи проекту SOLE у Великій Британії та Індії є частиною трирічного дослідницького проекту, який надасть дані про розвиток навичок читання, пошуку в інтернеті та загальному вмінню вирішувати проблеми. Мірта сподівається, що зібрана інформація спонукатиме владу різних країн фінансувати більше подібних лабораторій для самостійної організації навчання.

До речі, допомогти проекту SOLE може кожен користувач з доступом в інтернет. На веб-сайті SOLE можна приєднатись до програми та проводити уроки.

За матеріалами: Microsoft Daily

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися