Четвер, 13 Червня, 2024

Віртуальне оновлення реальних комп’ютерів

Часто вчителі змушені миритися з тим, що не можуть належно навчати через брак новітнього апаратного забезпечення. Проте деякі навчальні заклади знаходять просте й ефективне розв’язання такого завдання. Наприклад, вінницька загальноосвітня школа №35 вирішила цю проблему за допомогою сервісу віртуалізації. Це дозволило «вдихнути друге життя» у непридатну для навчального процесу стару техніку та надати школярам доступ до сучасного ПЗ.

У вінницькій загальноосвітній школі І-III ступенів № 35 вчаться 1100 школярів. Їх навчають 67 педагогів, серед яких двоє – заслужені переможці Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року», а п’ятеро нагороджені нагрудним знаком «Відмінник освіти України».

Зараз вчителі школи розв’язують завдання: як розвивати інноваційний освітній простір, необхідний для становлення життєво компетентної людини з високим рівнем загальної, психологічної та інформаційної культури. Для цього педагогам потрібне сучасне програмне забезпечення. Однак в умовах швидкого розвитку ПЗ та обчислювальної техніки комп’ютерна база навчального закладу вже застаріла та стала непридатною для необхідного навчального процесу. Серед неї – укомплектована машинами з ОС Linux аудиторія, які подарувала КНР і які вже не використовуються.

Вирішити цю проблему з невеликими фінансовими затратами школа змогла за допомогою технології віртуалізації. З нею основне навантаження несе центральний сервер, на якому виконуються програми користувачів. А результати можна переглядати на будь-яких машинах, зі слабкими та застарілими ПК включно, які працюють в режимі «тонкого клієнта». Це також дозволило школі перевести машини з ОС Linux, які не використовувались, в активне обладнання.

Загалом завдяки переходу на режим роботи «тонкий клієнт» школа отримала два навчальних класи по 23 робочих місця в кожному. А за потреби навчальний заклад може легко збільшити їхню кількість, під’єднавши персональні пристрої учнів – ноутбуки, планшети тощо. Додати нові робочі місця можна, просто встановивши нові термінали та швидко конфігурувавши їх на сервері.

Перехід на хмарну модель роботи дозволив школі також заощадити фінансові кошти на оновлення порівняно із закупкою нових ПК. За підрахунками освітян, впроваджене рішення обійшлося на 40-45% менше. До того ж воно є енергоефективним, що дозволить школі заощаджувати й надалі.

За матеріалами: Microsoft Daily

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися