Понеділок, 15 Липня, 2024

Шотландці пропонують відмовитися у смартфонах від клавіатур на користь жестів

Учені із Сент-Ендрюського університету (Шотландія) розробили досить незвичайну систему набору тексту під назвою SWiM, яка призначена для гаджетів із сенсорними екранами. Вона має стати альтернативою звичним QWERTI-клавіатурам на дисплеї. На думку розробників, їхня система дозволить зручніше набирати текст як на маленьких, так і на великих дисплеях.

Замість натискання сенсорних кнопок на екрані SWiM пропонує управляти пересуванням невеликого курсору за допомогою нахилу гаджета. Курсор переміщається по клавіатурі і вказує на потрібні букви, друкуючи їх у поле набору тексту. Учені запевняють, що попри складну, на перший погляд, систему, до SWiM досить швидко звикаєш і адаптуєшся, після чого система здається зручною та інтуїтивно зрозумілою.

Під час випробувань користувачі спочатку могли набирати близько 15 слів за хвилину, але вже після 90 хвилин тренувань вони «розігналися» до 32 слів на хвилину. Для тестування використовувався смартфон з діагоналлю екрана 5,7 дюйма.

Шотландці планують запустити технологію SWiM у масове використання, для чого вони вже зайнялися розробкою мобільного додатка.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися