Штучний інтелект Google DeepMind переміг двох професіоналів у комп’ютерній грі StarCraft II

Саме змагання відбулося ще в грудні 2018 року, але його результати оприлюднили лише днями

До переліку галузей, у яких комп’ютери вже кращі за людей, додався ще один пункт – комп’ютерна стратегія StarCraft II. Штучний інтелект Google DeepMind розгромив двох професійних гравців протягом двох багатоігорних сесій. Команда DeepMind під назвою AlphaStar перемогла Гряегорца “MaNa” Комінця та Даріо “TLO” Вунша у двох серіях по п’ять ігор.

Саме змагання відбулося ще в грудні 2018 року, але його результати оприлюднили лише днями. Вунш сказав, що бачив, як грає AlphaStar, але він все одно був впевнений у своїх високих шансах. Однак у кожній грі штучний інтелект почав показувати незвичну поведінку, змушуючи гравця збитися зі звичного ритму та втрачати більше часу на аналіз дій комп’ютера.

Комінц опинився у схожій ситуації. Однак йому не допомогло навіть те, що він спостерігав за матчами між AlphaStar та Вуншем. «Я був вражений, коли побачив дії AlphaStar та його стратегії, які я не очікував, – каже професійний гравець. – Я зрозумів, наскільки сильно моя ігрова стратегія спирається на використання помилок опонента та експлуатації його реакції. Матчі показали мені гру в зовсім іншому світлі».

Представники AlphaStar пояснюють, що людям було дуже складно грати з алгоритмами через те, що вони змагалися не з одним штучним інтелектом. Проти людей виступало п’ять різних агентів, кожен з яких був натренований на власну стратегію. Це ніби грати щоразу з новим гравцем.

Кілька агентів штучного інтелекту отримали після розподілу основного блоку нейромережі. Її тренували на іграх людей у StarCraft II. Після розподілу агентів змусили грати один проти одного. За тиждень такого тренування, кажуть експерти, штучний інтелект AlphaStar отримав навичок, які вимагають 200 років навчання для людини.

Окрім гігантського досвіду в AlphaStar були також інші переваги перед людьми. Наприклад, його реакція є значно вищою за людську. Штучний інтелект виконував до 280 дій на секунду. Також у нього була значно менша затримка між спостереженням та дією, яка складала лише 350 мілісекунд. Додатково AlphaStar сприймає всю карту бою StarCraft одночасно, тоді як людині доводиться переміщуватися по ній та концентруватися на певних ділянках.