Субота, 24 Лютого, 2024

Смартфон Huawei Mate 30 Pro запропонує об’єктив з рідини

Компанія Huawei може готувати інновацію в об’єктивах камер смартфонів. Вона отримала патент на рідинну лінзу. Першим апаратом з такою оптикою може стати Mate 30 Pro.

Свого часу саме Huawei популяризувала три камери в смартфоні, додаткові режими, оптичний зум та багато інших фотоможливостей. Її топові апарати займають перші рядки рейтингів якості мобільних фотокамер.

Сама технологія рідинної оптики не є новою, а перші прототипи показували близько 15 років тому. Конструкція рідинного об’єктива містить лінзу, яка наповнена двома типами рідин. Вони не змішуються одна з одною та мають різні коефіцієнти заломлення світла. Зазвичай як такі рідини використовують масло та воду.

За допомогою електричних сигналів з рідини можна сформувати фігуру необхідної форми. Таке рішення забезпечує високу швидкість фокусування, більший діапазон фокусних відстаней, якщо порівнювати з традиційними об’єктивами, меншу кількість рухомих елементів.

Huawei запатентувала свою розробку ще в листопаді, а нині працює над її комерційним втіленням. Така камера матиме звичайний фотосенсор, монохромну матрицю і модуль фокусування на базі вимірювання відстані світлом (TOF).

Деякі експерти припускають, що Huawei не встигне підготувати нову камеру до випуску P30 Pro, тому її встановлять уже у Mate 30 Pro.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися