Неділя, 21 Квітня, 2024

Штучний інтелект виявився кращим юристом, ніж люди з фаховою освітою

Нещодавно відбулося незвичне змагання: штучний інтелект LawGeex проти професорів юриспруденції зі Стенфорда та Університету Південної Каліфорнії. Програмний комплекс здатний читати та інтерпретувати складні юридичні документи. Учасники отримали однакове завдання: прочитати і проаналізувати п’ять юридичних контрактів.

Люди і штучний інтелект отримали чотири години на читання контрактів та ідентифікацію більше 30 термінів і проблемних місць в арбітражних угодах та угодах про конфіденційність. Бали всім учасникам виставляли за точністю зроблених оцінок.

Люди набрали в конкурсі 85%, але їх суттєво випередив штучний інтелект, який набрав 95%. До того ж у середньому людям знадобилося 92 хвилини для аналізу контрактів, тоді як програмний комплекс впорався за 26 секунд. Найбільше люди витратили на виконання тесту 156 хвилин, а найменше – 51 хвилину.

«Це дослідження показує, що технологія здатна вирішити дві проблеми: по?перше, зробити складання контрактів швидким і надійним, по?друге, звільнити ресурси, щоб юридичні відділи могли зосередитися на якості людських юридичних команд там, де вони потрібні», – говорить Джилліан Хедфілд, одна з юристів, які брали участь у змаганні.

Поки що юристам можна не хвилюватися, що штучний інтелект відправить їх на пенсію. Зараз подібні технології можуть дещо полегшити їхню роботу, звільнивши людей від механічних завдань. Фахівці зможуть приймати більше клієнтів, а їхнім клієнтам буде легше отримати юридичні консультації та підтримку.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися