Успіх на YouTube не обов’язково означає прибуток

Як показує статистика, можна мати велику аудиторію та перегляди, але зовсім не отримувати від цього фінансовий прибуток.

При користуванні YouTube може скластися враження, що заробіток на цьому сервісі залежить від популярності. Але професор Матіаса Бертль  з Оффенбурзького університету показав, що між ними не має зв’язку. Як показує статистика, можна мати велику аудиторію та перегляди, але зовсім не отримувати від цього фінансовий прибуток.YouTube

Згідно з дослідженнями професора, 96,5% всіх каналів на YouTube з підключеною монетизацією заробляють на рік менше 12 тисяч доларів. А 3% найбільших каналів за переглядами в середньому приносять своїм власникам всього 16 800 доларів на рік. При тому, що кожен з них має кількість переглядів понад 1,4 мільйона на місяць.

Максимум переглядів і прибутку приносять тільки топові канали. Їх усього 1%, але вони мають вже від 2,2 мільйона переглядів на місяць до 42,1 млн переглядів.

У своєму дослідженні професор Бертль прийняв за умову що тисяча переглядів принось 1 долар прибутку, хоча в реальності невідомо, скільки саме платить YouTube кожному конкретному каналу. За різними оцінками, цифри складають від 35 центів до 5 доларів. Крім того, складно врахувати спонсорські виплати за рекламу безпосередньо в ролику. Представники YouTube не розголошують відомості про доходи каналів, але зазначають, що щорічно кількість каналів, дохід яких обчислюється сотнями тисяч доларів на рік, зростає на 40%.

Однак зібрана Бертлем статистика вказує, що для відеоблогерів- початківців ситуація тільки погіршується. Якщо у 2006 році на частку 3% топових творців припадало 63% від всіх переглядів, то через 10 років вони отримують вже 9 з 10. А 85% каналів мають менш 458 переглядів за місяць, що не дозволяє говорити про який-небудь рівень прибутковості.

За час існування найбільшого відеосервісу планети YouTube його представники не називали офіційних даних про прибутки. Аналітик компанії R.W. Baird Колін Себастіан зробив власну оцінку його доходів. За прогнозами Себастіана, YouTube заробить у 2018 році на демонстрації реклами приблизно $15 млрд.