Штучний інтелект клонує голос та знижує вартість аудіокниг на 90%

Аудіокниги сьогодні стають дедалі популярнішими, причому тренд спостерігається як у Китаї, так і в країнах західної півкулі

Китайський пошуковий гігант Sogou створив штучний інтелект, який дозволяє озвучувати книги голосами їхніх авторів. Це наступний етап еволюції представленої минулого року системи для державного новинного агентства Xinhua. Останнє і нині використовує штучний інтелект для зачитування новин.

Аудіокниги сьогодні стають дедалі популярнішими, причому тренд спостерігається як у Китаї, так і в країнах західної півкулі. Китайський медіагігант iiMedia прогнозує, що цей ринок у період з 2016 по 2020 подвоїться, досягши 7,8 млрд юанів на рік.

Технологія перетворення тексту на аудіо не є новою, але більшість користувачів люблять, коли це робить професіонал: актор, автор чи відома публічна фігура. Їхній час коштує дорого, і тому, вважають експерти, розроблене Sogou рішення дозволить зменшити затрати. Для створення синтетичного голосу, який майже точно копіює власника, потрібна лише хвилина запису.

Лондонський стартап DeepZen, який займається такими ж технологіями, каже, що синтетичний голос здатний створити аудіокнигу за кілька годин. Це зменшує затрати часу та коштів майже на 90%.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я