Неділя, 3 Грудня, 2023

На дорогах можуть з’явитися камери, що виявляють п’яних водіїв: штучний інтелект розпізнає п’яного дистанційно

Штучний інтелект буквально за фотографією може виявити сп’янілу людину. Оцінюючи інфрачервоні зображення людських облич, система визначає сп’яніння з точністю 93%.

Автори системи кажуть, що вона може бути корисна в місцях, де водіння в нетверезому стані та поведінка в нетверезому вигляді є поширеними проблемами. Щорічно у світі внаслідок дорожньо-транспортних пригод гине більше мільйона людей, велика кількість із яких є прямим наслідком сп’яніння.

Кха Ту Хюй і Хюй Фуонг Тхань Нгуєн з в’єтнамського Національного університету Хошиміна пояснюють, що попередні зусилля з розробки способу виявлення сп’яніння були зосереджені на стані очей, положенні голови або показниках функціонального стану. Однак такі системи можуть давати хибні результати.

Команда зазначає, що аналіз тепловізійних зображень пропонує білш однозначний підхід, який також є неінвазивним і може дозволити владі перевіряти людей у центрі міст або на заходах, де ймовірно вживається алкоголь, і люди можуть вирішувати їхати додому за кермом.

Автори кажуть, що важливо, щоб система для ідентифікації людей у стані алкогольного сп’яніння мала дуже низький рівень хибних результатів. У будь-якій такій системі завжди знайдеться компроміс, але оптимізація класифікації за допомогою більших навчальних наборів даних на різноманітній популяції теплових зображень повинна наблизити її до ідеалу.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися