Штучний інтелект показав: за вагою міністрів можна виявити приховану корупцію

Прихована політична корупція стає видимою в буквальному сенсі – на фотографіях вищих політичних діячів

Нейромережа допомогла показати, що чим вище рівень корупції в країні, тим більший індекс маси тіла у членів її уряду. Зв’язок цих двох параметрів виявив експерт бізнес-школи Монпельє Павло Блаватскі. Результати свого дослідження він опублікував у журналі Economics of Transition and Institutional Change в статті «Ожиріння політиків та корупція в пострадянських країнах».

Блаватскі спершу навчив нейромережу оцінювати індекс маси тіла (ІМТ) людини за фотографією. Потім він «згодував» їй фотографії 299 міністрів 15 сучасних держав, які є колишніми республіками СРСР. Аналізувалися фотографії чиновників, що були міністрами у 2017 році.

Підписуйтесь на наш канал у Telegramhttps://t.me/techtodayua

Отримані цифри експерт наклав на п’ять різних оцінок рівня сприйняття корупції в цих країнах, зокрема, з даними Transparency International і Світового банку.

Найменший індекс маси тіла виявився у міністрів Естонії, Литви, Латвії та Грузії. Це держави, рівень корупції в яких вважається мінімальним на всьому пострадянському просторі.

У таких країнах, як Туркменістан, Таджикистан і Узбекистан, міністри відрізняються високими показниками маси тіла.

«Медіанний індекс маси тіла міністрів високо корелює з усіма п’ятьма визнаними індикаторами сприйняття корупції, – пише Блаватскі. – Прихована політична корупція стає видимою в буквальному сенсі – на фотографіях вищих політичних діячів».

Експерт дослідив і міністрів України. 10 із 24 українських міністрів (42%) мають ознаки значного надлишку ваги. У 2 із 24 міністрів (8%) нейромережа визначила дуже значний надлишок ваги. Лише в одного міністра вага знаходиться в межах норми. Немає жодного міністра, у якого вага була б менше норми.

Україна не вважається державою з найвищим рівнем корупції серед пострадянських країн. Однак зважаючи на високий індекс маси тіла вітчизняних чиновників, оцінка рівня корупції в нашій державі може бути заниженою.

Автор дослідження пише, що рівень корупції визначається оцінками іноземних експертів. Україна має сусідами держави з низьким рівнем корупції, що може понижувати оцінку політичної корупції в нашій державі.

Можливий вплив локальної дієти і загального здоров’я нації автор також проаналізував. «Країни з відносно гладшими міністрами зазвичай мають більш струнке населення. Це натякає, що може бути вигода для здоров’я від тотальної політичної корупції», – йдеться в публікації.

Цікавими є показники зміни маси тіла у Вірменських міністрів після «Оксамитової революції» 2018 року. Індекс маси тіла чиновників, які очолили уряд після революції, виявився нижчим, ніж у чиновників, які працювали до цієї події. Автор робить висновок – революція понизила рівень корупції. Це доводить оцінка рівня корупції в країні у 2019 році.

Популярні записи:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я