Як зробити клавіатуру на комп’ютері чи ноутбуці зручнішою

Сьогодні виробники пристроїв часто змінюють кількість і розташування клавіш так, що деякими з них користуватися стає зовсім незручно. У таких випадках на допомогу може прийти утиліта SharpKeys, що дозволяє перепризначити дію однієї кнопки на іншу, призначити потрібній кнопці одну зі стандартних дій (збереження файлу або перемикання треку, наприклад) за допомогою редагування реєстру операційної системи.

На багатьох сучасних ноутбуках, наприклад, окремої кнопки PrintScreen немає взагалі. Щоб створити скриншот, потрібно скористатися комбінацією клавіш FN+Home. З допомогою SharpKeys можна призначити дію кнопки PrintScreen на кнопку Home і вже не ламати собі пальці комбінаціями клавіш.

Користуватися програмою дуже легко: достатньо запустити її, додати потрібну карту клавіш, зберегти зміни в реєстрі, а потім перезавантажитися або вийти і знову ввійти в систему. SharpKeys не постійно працює у фоновому режимі і не споживає системні ресурси.

У вікні створення нової «карти клавіш» вказані всі підтримувані системою кнопки і клавіші. Якщо знайти потрібну не виходить, можна скористатися функцією TypeKey: просто натиснути на кнопку, і вона буде розпізнана автоматично.

Кількість перепризначень обмежується тільки вашими потребами, у будь-який момент «карту» можна відредагувати або видалити. Можливості програми обмежені системним функціями, наприклад, створити комбінацію клавіш для натискання однієї кнопки виклику не можна, не можна поміняти дві клавіші місцями тощо. Відомості про обмеження можна дізнатися на офіційному сайті.

Поширюється програма на безоплатній основі, мова не складна в освоєнні інтерфейсу – англійська. Завантажити її можна зі сторінки автора.