Неділя, 3 Березня, 2024

Штучний інтелект уже пише програми як середній програміст

Компанія DeepMind створила систему штучного інтелекту під назвою AlphaCode, яка, за її словами, пише комп’ютерні програми на конкурентному рівні. В якості доказів таких слів виступає результат вирішення програмістських задач, використовуваним в змаганнях за участю людей. Штучний інтелект опинився серед 54% кращих програмістів-людей.

Результат є значним кроком вперед в області автономного програмування, говорять у DeepMind. Оріолі Віньялс, головний науковий співробітник DeepMind, повідомив, що дослідження все ще знаходиться на ранніх стадіях, але результати наблизили компанію до створення гнучкого штучного інтелекту робота-програміста. В даний час у цій області працюють тільки люди.

Підписуйтесь на наш Telegram

AlphaCode був протестований на завданнях, що курируються Codeforces – платформою для конкурентного програмування. Вона щотижня публікує проблеми і видає рейтинги програмістів.

Задачі в змаганнях дещо відрізняються від завдань, з якими може зіткнутися програміст при створенні, скажімо, комерційного додатка. Вони більш самодостатні і вимагають більш широкого знання як алгоритмів, так і теоретичних концепцій в області комп’ютерних наук. Їх можна назвати дуже спеціалізованими головоломками, які поєднують в собі логіку, математику і знання в області програмування.

В одному завданні, в якому тестувався AlphaCode, учасникам пропонується знайти спосіб перетворити один рядок випадкових повторюваних букв s і t в інший рядок з тих же букв, використовуючи обмежений набір вхідних даних. Конкуренти не можуть, наприклад, просто вводити нові літери, а замість цього повинні використовувати команду “backspace”, яка видаляє кілька букв у вихідному рядку.

Десять з цих завдань були переведені в літерний код в точно такому ж форматі, в якому вони дані людям. Потім AlphaCode згенерував більшу кількість можливих відповідей і відсіяв їх, запустивши код і перевіривши результат так само, як це зробила би людина.

AlphaCode вирішував 10 завдань, над якими також працювали 5000 користувачів сайту Codeforces. В середньому штучний інтелект зайняв перше місце в 54,3 відсотках відповідей. За оцінками DeepMind, це дає системі рейтинг Codeforces 1238, що ставить її в число 28 відсотків кращих користувачів, які брали участь в конкурсі на сайті за останні шість місяців.

DeepMind зазначає, що поточний набір навичок AlphaCode в даний час застосовується тільки в області конкурентного програмування. Але його можливості відкривають двері для створення майбутніх інструментів, які зроблять програмування більш доступним і одного разу повністю автоматизованим.

Багато інших компаній працюють над аналогічними додатками. Наприклад, Microsoft і лабораторія штучного інтелекту OpenAI адаптували останню мовну програму GPT-3 для роботи в якості програми автозаповнення, яка завершує рядки коду.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися