Шутеру VALORANT китайського гіганта Tencent пророкують долю франшизи на мільярд доларів

VALORANT та League of Legends можуть згенерувати понад $2 млрд за рік-два

Компанія Riot Games, яка належить китайському гіганту Tencent, випустила шутер VALORANT. Перші дані про завантаження вже прогнозують популярність на рівні франшизи на мільярд доларів. Гра може зайняти місце серед найпопулярніших ігор у світі, таких як Fortnite.

У VALORANT дві команди по п’ять гравців повинні боротися одна з одною, а також з ботами під назвою «агенти», кожен з яких має спеціальні навички. Геймплей у деякому наближенні нагадує гру League of Legends, яку Riot випустила понад 10 років назад і яка стала надзвичайно відомою.

Дані закритого бета-тестування VALORANT показали, що гра вже привабила майже 3 млн гравців щодня. Також розробкою цікавляться гравці, які не брали участь у тестуванні – трансляція геймплею у Twitch є популярною.

Tencent у 2011 році купила 93% акцій Riot за $400 млн. Це сталося через рік після випуску League of Legends. Решту акцій Riot Games китайський гігант викупив через чотири роки, але сума угоди не називається.

League of Legends навіть за 10 років після випуску залишається найпопулярнішою у світі грою для комп’ютерів. Вона приваблює щодня 8 млн гравців і приносить Riot Games понад $1 млрд щороку. За весь час існування ця гра згенерувала $20 млрд.

Tencent також володіє 40% акцій Epic Games – розробника іншого ігрового феномена сучасності, Fortnite. Минулого року вона згенерувала $1,8 млрд. Гігант також інвестував у Bluehole (творець популярної PlayerUnknown’s Battlegrounds), Activision Blizzard, Ubisoft.

Аналітик Wedbush Майкл Пачтер вважає, що VALORANT та League of Legends можуть згенерувати понад $2 млрд за рік-два. Це може дати Tencent ресурси для додаткового закріплення на західному ігровому ринку.