Субота, 13 Липня, 2024

iPhone 12 виявився жахом в ремонті: навіть батарею не замінити

Новий iPhone 12 буде дорого і складно ремонтувати, а продати його на запчастини може взагалі не вийти. Починаючи з цього покоління смартфонів Apple унеможливила ремонт iPhone 12 у неавторизованих сервісних центрах. Навіть просто замінити батарею не вийде.

Австралійський YouTube-блогер Хью Джеффріс придбав два однакових iPhone 12 64 ГБ на загальну суму $2108, оскільки офіційно запчастин до нових телефонів ще немає. Чоловік спробував поміняти компоненти телефонів місцями. Це популярний спосіб ремонту, коли донором запчастин слугує інший смартфон.

Найперша проблема – зняти задню скляну панель стало значно складніше. Якщо iPhone попередніх поколінь було достатньо прогріти приблизно до 80 градусів, то iPhone 12 краще нагрівати до 120 градусів, що досить небезпечно для деяких компонентів телефона.

Деталі в iPhone 12 переважно підключені шлейфами і тому їх легко можна поміняти. Однак цьому заважає програмне блокування Apple.

Джеффріс спершу переставив місцями материнські плати смартфонів. Однак вони не включилися нормально, а коли вдалося їх запустити підключенням до зарядки, вони  сипали повідомленнями про наявність неоригінальних запчастин.

Фронтальні та задні камери не працювали нормально, портретний режим виявився заблокованим. Також стало неможливо подивитися статистику батареї. Зникла ідентифікація по обличчю Face ID.

Навіть після повного скидання до заводських налаштувань iPhone 12, який отримав компоненти від іншого iPhone 12, продовжував стверджувати, що в нього неоригінальні дисплей та батарея.).

Щойно Джеффріс повернув материнські плати на свої попередні місця – смартфони перестали повідомляти, що в них встановлені неориганальні запчастини.

Як стало відомо виданню The Verge, Apple почала внутрішньо розсилати інструкцію з ремонту iPhone 12. В ній вказано, що ремонт камери або дисплею тепер вимагає доступу до спеціальної програми Apple System Configuration. Вона потрібна і при заміні батареї.

Apple є відомим противником ідеї ремонту гаджетів, компанія, яка є одною з найбагатших компаній у світі, «плаче», що ремонти збиткові навіть попри те, вимагає в кілька разів більше грошей порівняно зі сторонніми майстернями. Лише скандал змусив компанію ремонтувати телефони з неоригінальними батареями.

Apple також виступає проти законодавчого права на ремонт, за яке нині точиться боротьба в США. Компанія також а вводить процедури ремонту, без яких техніка не працюватиме і які доступні лише обраним. Яскраво це проявилося з  iMac Pro та MacBook Pro 2018, які у деяких випадках неможливо відремонтувати в неавторизованих сервісних центрах.

Сама Apple щодо своєї техніки намагається пустити пил в очі користувачів, переконуючи їх у високій надійності гаджетів, хоча в суді доводить протилежне. Незалежний ремонтник, що спеціалізується на «яблучній» продукції, розповів якою насправді є надійність та якість техніки Apple.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися