В 2030 році багато людей відкинуть смартфони – директор Nokia

У нинішню епоху 5G смартфони все ще залишаються найважливішим пристроєм для доступу до мереж 5G. Пекка Лундмарк вважає, що після комерційного запуску мереж 6G ситуація зміниться.

Генеральний директор Nokia Пекка Лундмарк стверджує, що до 2030 року багато людей позбудуться смартфонів. Хоча сьогодні цей гаджет став найважливішим у житті багатьох і часто люди не можуть від’єднатися від своїх смартфонів навіть на годину.

Чому Лундмарк зробив таку заяву? Він сказав її тому, що мобільні мережі покоління 6G офіційно почнуть комерційну роботу у 2030 році. Пекка Лундмарк вважає, що багато людей будуть використовувати носимі електронні продукти і навіть імплантувати чіпи в своє тіло.

У нинішню епоху 5G смартфони все ще залишаються найважливішим пристроєм для доступу до мереж 5G. Пекка Лундмарк вважає, що після комерційного запуску мереж 6G ситуація зміниться. У той час смартфони точно не будуть найпоширенішими пристроями, і всі будуть використовувати такі пристрої, як смарт-окуляри та навіть імплантовані чіпи та електронні пристрої в організмі людини.

У 2030 році технічні вимоги до мереж 6G також сильно зміняться. Для цього знадобиться величезна обчислювальна потужність, і в той же час швидкість мережі буде більшою. Вона має бути приблизно в 100 або навіть 1000 разів швидше, ніж у поточній мережі.

Останніми роками Nokia погано тримається на ринку смартфонів. Смартфони цієї марки, особливо флагмани, не викликали хвилю популярності. У березні керівник відділу маркетингу продуктів HMD Global (власник марки Nokia) Адам Фергюсон в інтерв’ю визнав, що компанія перестає випускати флагмани. «Для нас немає сенсу робити телефон за 800 доларів», – сказав він.

Компанія не покинула флагманський ринок без спроб повернутися на ринок високого класу. У 2019 році Nokia випустила флагман для обробки зображень Nokia 9 PureView, але реакція ринку на цю машину була невеликою. Після цього Nokia більше не одержима ринком високого класу, а зосереджена на ринку функціональних телефонів і мобільних телефонів низького класу. Крім того, через патентні суперечки Nokia змушена була відкликати більшість своїх смартфонів з ринку в деяких країнах.

Нещодавно Nokia тихо випустила Nokia G21. Це бюджетна модель, оснащена процесором UNISOC T606. Минулого місяця також був випущений ноутбук Nokia PureBook Pro. Видно, що на ринку смартфонів і ноутбуків Nokia повністю не поступилася.

Згідно з попередньо оголошеним фінансовим звітом Nokia за 2021 рік, річний чистий прибуток Nokia склав 1,623 мільярда євро, що на 164,33% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року; операційний прибуток склав 22,202 млрд євро, що на 1,6% більше, ніж у попередньому році.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я