Субота, 24 Лютого, 2024

В 2030 році багато людей відкинуть смартфони – директор Nokia

Генеральний директор Nokia Пекка Лундмарк стверджує, що до 2030 року багато людей позбудуться смартфонів. Хоча сьогодні цей гаджет став найважливішим у житті багатьох і часто люди не можуть від’єднатися від своїх смартфонів навіть на годину.

Чому Лундмарк зробив таку заяву? Він сказав її тому, що мобільні мережі покоління 6G офіційно почнуть комерційну роботу у 2030 році. Пекка Лундмарк вважає, що багато людей будуть використовувати носимі електронні продукти і навіть імплантувати чіпи в своє тіло.

У нинішню епоху 5G смартфони все ще залишаються найважливішим пристроєм для доступу до мереж 5G. Пекка Лундмарк вважає, що після комерційного запуску мереж 6G ситуація зміниться. У той час смартфони точно не будуть найпоширенішими пристроями, і всі будуть використовувати такі пристрої, як смарт-окуляри та навіть імплантовані чіпи та електронні пристрої в організмі людини.

У 2030 році технічні вимоги до мереж 6G також сильно зміняться. Для цього знадобиться величезна обчислювальна потужність, і в той же час швидкість мережі буде більшою. Вона має бути приблизно в 100 або навіть 1000 разів швидше, ніж у поточній мережі.

Останніми роками Nokia погано тримається на ринку смартфонів. Смартфони цієї марки, особливо флагмани, не викликали хвилю популярності. У березні керівник відділу маркетингу продуктів HMD Global (власник марки Nokia) Адам Фергюсон в інтерв’ю визнав, що компанія перестає випускати флагмани. «Для нас немає сенсу робити телефон за 800 доларів», – сказав він.

Компанія не покинула флагманський ринок без спроб повернутися на ринок високого класу. У 2019 році Nokia випустила флагман для обробки зображень Nokia 9 PureView, але реакція ринку на цю машину була невеликою. Після цього Nokia більше не одержима ринком високого класу, а зосереджена на ринку функціональних телефонів і мобільних телефонів низького класу. Крім того, через патентні суперечки Nokia змушена була відкликати більшість своїх смартфонів з ринку в деяких країнах.

Нещодавно Nokia тихо випустила Nokia G21. Це бюджетна модель, оснащена процесором UNISOC T606. Минулого місяця також був випущений ноутбук Nokia PureBook Pro. Видно, що на ринку смартфонів і ноутбуків Nokia повністю не поступилася.

Згідно з попередньо оголошеним фінансовим звітом Nokia за 2021 рік, річний чистий прибуток Nokia склав 1,623 мільярда євро, що на 164,33% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року; операційний прибуток склав 22,202 млрд євро, що на 1,6% більше, ніж у попередньому році.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися