Вівторок, 23 Липня, 2024

Швидка зарядка 40 Вт значно швидше зношує акумулятор порівняно з 15 Вт зарядкою

Виробники кажуть, що швидка зарядка великої потужності не «вбиває» ресурс акумулятора, бо використовуються інтелектуальні алгоритми і моніторинг. Не переконані цим користувачі заявляють, що природа акумуляторів така, що вони швидко деградують при великому струмові заряджання. Редактор видання AnandTech провів півторарічний експеримент, дослідивши вплив швидкої та повільнішої зарядок на залишкову ємність батареї.

Експерт тестував зарядку OPPO VOOC потужністю 40 Вт та зарядку 15 Вт, яка вже вважається повільною. Хоча, наприклад, деякі виробники все ще комплектують свої телефони зарядкою на 5 Вт.

Швидка зарядка 40 Вт за однакову кількість циклів знизила залишкову ємність акумулятора до 70%. Зарядка 15 Вт зменшила ємність до 90%. При цьому стандартно вважається, що батарея потребує заміни, якщо її ємність досягла 80%.

Смартфони iPhone підтримують максимальну потужність заряджання 18 Вт. Флагманські девайси Samsung підтримують до 25 Вт, а деякі моделі – до 45 Вт. Хоча на такій потужності вони заряджаються лише перші 10-15 хвилин при повністю розрядженому акумуляторі.

Китайські вендори нарощують потужність зарядки своїх гаджетів. Xiaomi Super Charge Turbo пропонує 100 Вт і обіцяє повну зарядку за 17 хвилин. Oppo представила SuperVOOC 2.0 з потужністю 65 Вт, а першим телефоном з її підтримкою став Ace 2. Huawei Super Charge надає 55 Вт.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися