П’ятниця, 19 Липня, 2024

Систему «розумний будинок» встановлять у 20 тис. київських квартир

Clever Apartment, або CLAP – молода українська компанія, яка займається розробкою однойменного проекту «розумний будинок». У 2018 році CLAP встановлять у 20 тис. київських квартир у будинках корпорації «УКРБУД», повідомляє прес-служба компанії. Вартість житлоплощі для покупців при цьому не збільшиться.

CLAP складається з координаційного хабу, панелі управління, об’єднаної з відеодомофоном, терморегуляторів для контролю опалювальних пристроїв та набору датчиків, які вимірюють температуру у квартирі, вологість, сигналізують про рухи та аналізують решту параметрів.

Щоб встановити систему, не треба робити додаткового ремонту – більшість датчиків бездротові, тож встановлення системи навіть у готовій квартирі займатиме близько години. Керувати Clever Apartment можна через додаток для iOS та Android, а також через веб-версію.

CLAP допоможе заощадити на комунальних платежах – система штучного інтелекту сама вибирає те джерело тепла, що дозволить досягти потрібної температури з найменшими затратами. Якщо в будинку є знижки на енергоресурси у визначений час, то Clever Apartment врахує і це під час планування їхнього використання.

Clever Apartment самостійно зчитує показники зі всіх пристроїв обліку (лічильників) і фіксує їх. У кінці місяця система підраховує, скільки треба заплатити, та, якщо користувач прив’яже картку, дозволяє тут же, з додатка, оплатити всі рахунки. За місяць економія у квартирі при використанні системи CLAP може скласти до 40% від загальної суми за комунальними платежами.

Clever Apartment інтегрується з охоронними компаніями – партнерами «УКРБУД», і у випадку спрацювання сигналізації CLAP передає сигнал не тільки господарю, а й на пульт охорони, яка зможе оперативно відреагувати.

Крім того, картинка з відеодомофона та камер транслюється в додаток. Наприклад, якщо діти лишились вдома самі та в двері дзвонить хтось підозрілий, то батьки можуть попередити дитину не відчиняти. Дані щодо того, хто дзвонить у двері, заходив та виходив з квартири, записуються і зберігаються в хмарі.

Датчик Clever Apartment у випадку потопу передасть сигнал не тільки вам, а й на електричні запорні крани, які автоматично перекриють стояки водопостачання. У випадку пожежі датчик диму надішле сигнал охороні та консьєржу.

У Clever Apartment можна налаштувати рівні доступу, наприклад, надати дитині доступ для керування температурою тільки в її кімнаті. До інших функцій з керування будинком у неї доступу не буде.

Першими мешканцями квартир з попередньо встановленою системою «розумного» дому CLAP стануть покупці квартир у ЖК Spas Sky, який здадуть в експлуатацію навесні 2018 року. Уже узгоджено встановлення системи CLAP у 19 житлових комплексах у період з 2018 по 2020 роки.

Автор Clever Apartment – киянин Олександр Пойманов. До CLAP він займався різними напрямами бізнесу, зокрема, розробкою IT-продуктів. CLAP був створений на його власні кошти, які Олександр отримав від продажу своїх активів.

У команді стартапу – 50 людей, головний офіс знаходиться у Києві. Розробка тривала два роки. На даний час команда CLAP повністю закінчила етап тестування і розпочинає серійне виробництво.

1 коментар

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися