П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Скільки коштує пройти безплатну гру

Безоплатні мобільні ігри стають дедалі популярнішими, однак при цьому вони приносять великі гроші своїм творцям. Як їм це вдається? Журналіст Ендрю Хейвард з журналу Macworld відповів на це питання власним експериментом з популярною забавкою Candy Crush Soda Saga. Вона безплатна, але на шляху до фіналу неочікувано позбавила чоловіка десятків доларів.

Головоломка Candy Crush Saga вже стала хрестоматійним прикладом успіху на ринку мобільних ігор. Безкоштовна гра, сотні мільйонів гравців і сотні мільйонів доларів виручки від внутрішньоігрових покупок. Наприкінці минулого року розробник і видавець гри King.com порадував шанувальників сиквелом Candy Crush Soda Saga, який заробляє гроші так само, як і попередник.

Хейвард вирішив пройти всі півтори сотні рівнів цієї головоломки та з’ясувати, у скільки йому це обійдеться. Адже в цій грі є обмеження, які змушують платити. Наприклад, такий традиційний елемент фріміум-ігор, як «життя», можна відновити чеканням або миттєво через покупку. Окрім цього, гра обмежує кількість ходів на кожному рівні, а додаткові коштують грошей. Саме на додаткові ходи журналіст Macworld витратив більшу частину суми в $25, яку він залишив у Candy Crush Soda Saga.

«King створив відмінну робочу та ефективну модель монетизації за допомогою вбудованих покупок. Candy Crush Soda прекрасно виглядає на екранах смартфонів і планшетів, чудово доповнює новими захопливими елементами класичну механіку гри «три в ряд» і практично гарантовано затягує своєю сумішшю обмежень «життів» і складністю рівнів, – ділиться своїми враженнями Ендрю Хейвард. – Саме тому я витратив на неї в кілька разів більше грошей, ніж заплатив би за будь-яку іншу платну головоломку».

Любов користувачів до безкоштовного підтверджує статистика магазинів додатків. Згідно з даними аналітичного агентства Flurry, кількість безплатних ігор у маркеті Apple App Store (у ньому можна завантажити програми для iPhone і iPad) становить 90%. Притому, що в 2008 році, коли з’явилася платформа iOS і магазин для неї, не було ніяких безкоштовних програм, демо-версій, і навіть отримати повернення коштів було дуже важко. А Google Play (він поширює утиліти для Android), за оцінками агентства AppBrain, майже на 80% наповнений розробками, за які не потрібно платити.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися