Неділя, 14 Квітня, 2024

Microsoft каже почалася нова ера для ПК: вийшла Windows 11

Microsoft випустила Windows 11 і в офіційному блозі назвала цей день початком нової ери для ПК. Шість років назад компанія пообіцяла більше не випускати Windows з новою цифрою версії. Очікувалося, що Windows 11 також буде черговим оновленням Windows 10. Однак зміни виявилися такими, що Microsoft виокремила їх у власну версію Windows.

Windows 11 включає в себе багато нових функцій, таких як можливість завантажувати та запускати програми Android на ПК, оновлення для команд Microsoft, меню “Пуск” та загальний вигляд програмного забезпечення. Дизайн став дещо схожим на Mac.

Ось кілька найпомітніших особливостей Windows 11:

  • Новий, більш схожий на Mac інтерфейс. Windows 11 має оновлений дизайн із закругленими кутами, пастельними відтінками, центральним меню “Пуск” та панеллю завдань.
  • Інтегровані програми для Android. Додатки для Android з’являться в Windows 11 і будуть встановлюватися з нового магазину Microsoft через Amazon Appstore. У Windows 10 можна було отримати доступ до додатків Android через телефон Samsung Galaxy та кількома іншими.
  • Віджети. Хоча вони існують вже деякий час, у тому числі в недавньому оновленні Windows 10, тепер доступ до них можна отримати безпосередньо з панелі завдань. Їх можна налаштувати їх так, щоб вони відображали все, що хочеться.
  • Інтеграція з Microsoft Teams. Teams отримують оновлений дизайн і будуть інтегровані безпосередньо в Панель завдань Windows 11. Це що полегшить доступ до неї і дещо нагадує FaceTime від Apple. Teams працюють на Windows, Mac, Android, iOS.
  • Технологія Xbox для поліпшення ігор. Windows 11 отримає деякі функції, доступні на консолях Xbox, такі як Auto HDR і DirectStorage, для поліпшення ігор на ПК з Windows.
  • Покращена підтримка віртуальних робочих столів. Windows 11 дозволить налаштувати віртуальні робочі столи у схожий на macOS спосіб. Можна буде перемикатися між кількома робочими столами для особистого, робочого, шкільного або ігрового використання. Також можна змінити шпалери на кожному віртуальному робочому столі.
  • Більш легкий перехід від монітора до ноутбука і краща багатозадачність. Нова ОС включає функції, які називаються групами прив’язки та макетами прив’язки. Це колекції додатків, які використовуються одночасно та які знаходяться на панелі завдань і можуть одночасно з’являтися або згортатися для полегшення перемикання між ними. Вони також дозволяють легше підключати і відключати монітор, не втрачаючи при цьому місця розташування відкритих вікон.

Коли можна завантажити Windows 11

Microsoft почне поширювати нову ОС на всі сумісні ПКз 5 жовтня. Процес розгортання триватиме до середини 2022 року. Чим новіше комп’ютер, тим швидше йому має надійти оновлення.

Чи сумісний комп’ютер  з Windows 11

Windows 11 висуває суворі вимоги до апаратного забезпечення і більшість ПК у світі можуть бути несумісними. Для перевірки своєї машини можна завантажити додаток від Microsoft, доступ до якого мають учасники Windows Insider, а решта – отримає, можливо, в найближчі тижні.

Також можна використати сторонній додаток WhyNotWin11.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися