Скільки коштує швидкий інтернет у різних куточках світу

Україна може похвалитися досить низькою вартістю інтернету. Протягом останніх 15 років ціни стрімко знижувалися, а десятки невеликих провайдерів у великих містах жорстко конкурували один з одним і демпінгували. У результаті сьогодні в Україні інтернет найдешевший на території Європи, пише iGate. Лише нещодавня криза змусила провайдерів підняти ціни в межах 30-50%. Але все одно жителі великих міст мають можливість підключати безлімітний інтернет на швидкості 100 Мбіт/с менш ніж за 200 грн або $10 на місяць.

У більшості країн світу ситуація інша. Наприклад, у США, незважаючи на колосальну інфраструктуру телекомунікацій, інтернет залишається одним з найдорожчих у світі. Середньостатистичному користувачу доступно кабельне підключення на швидкості 25 Мбіт/с. Ця не найбільша швидкість жителям Штатів обходиться більш ніж у $50 на місяць. Як не дивно, найдорожчий тариф встановлений для жителів головного IT-штату країни – Каліфорнії. Мешканці Сан-Франциско і Кремнієвої долини щомісяця платять за 25 Мбіт/с приблизно $55. Жителі Лос-Анджелеса – близько $70. Населенню Вашингтона і Нью-Йорка така швидкість обходиться приблизно в $65. У північних сусідів США ситуація трохи краща. Так, жителі Торонто платять за 25 Мбіт/с $50 в місяць. А от у Мексиці кабельний інтернет виявляється ледь не золотим. У столиці ця швидкість обійдеться приблизно в $120 щомісяця.

У Євросоюзі спостерігається досить великий діапазон цін. Найдорожчим інтернетом Європи користуються жителі Цюріха (Швейцарія). Для них 25 Мбіт/с коштує близько $60 на місяць. На другому місці – Дублін (Ірландія) з ціною $55. Від $50 до $35 на місяць у порядку спадання платять Прага (Чехія), Берлін (Німеччина), Амстердам (Нідерланди), Копенгаген (Данія), Рига (Латвія), Бухарест (Румунія) і Париж (Франція). Найдешевший кабельний інтернет у Євросоюзі мають жителі Лондона (Великобританія). Вони платять близько $25 на місяць.

В Азії також спостерігається значний діапазон цін. Наприклад, жителям Гонконгу швидкість 25 Мбіт/с обходиться приблизно в $55. Жителям Токіо – $40. Але тут же можна знайти і найдешевший кабельний інтернет на планеті. Приміром, у Коломбо (Шрі-Ланка) безлімітний інтернет коштує близько $5 в місяць. У Делі (Індія) – близько $6. Незважаючи на всі урядові обмеження, жителі більшої частини Китаю користуються дуже дешевими інтернет-послугами. Наприклад, у Спеціальному адміністративному районі Макао високошвидкісне підключення буде коштувати всього кілька доларів.

З проблемою отримати якісний інтернет стикаються жителі Австралії. Навіть у таких мегаполісах, як Сідней або Мельбурн, інтернет залишається або непристойно дорогим, або неприйнятно повільним. Так, на кінець минулого року, середня швидкість підключення австралійського користувача становила приблизно 6,9 Мбіт/с. При цьому безліміт коштує близько $70 на місяць. Більш швидке і надійне підключення обійдеться не менше ніж у $100. Загалом австралійські ціни порівнянні з мексиканськими. Але справжня катастрофа чекає жителів Куби. Швидке підключення тут буде коштувати не менше ніж $1500 в місяць.

 

2 КОМЕНТАРІ

  1. Авторы статьи не удосужились промониторить цены на скоростной интернет даже в Украине, как им тогда верить относительно других стран?

    К примеру, цена 60 Мбит/с в городе Кривом Роге, составляет 60грн/мес (2,8$) – http://altair.kr.ua/internet

    почему авторы называют “найдешевшим кабельним інтернетом на планеті” Шри-ланку, с 5-ю долларами/мес.. Это звание гордо может носить Кривой Рог (Украина)!

Comments are closed.