Понеділок, 20 Травня, 2024

Скільки інтернету потрібно пральній машині щодня? Десь 3,7 ГБ

Ваша смарт пральна машина може споживати досить багато інтернет-трафіку. Один власник пральної машини LG був настільки здивований обсягом витраченого «пралкою» трафіку, що від’єднав її від Wi-Fi.

Здивований користувач пральної машини LG запитав користувачів X (Twitter), чому його «розумний» побутовий прилад споживає в середньому 3,66 ГБ даних щодня. Занепокоєний залежністю пральної машини від інтернету, він заблокувати їй доступ онлайн за допомогою інтерфейсу свого маршрутизатора.

Користувач запитав, чи була пральна машина LG зламана, заражена вірусом чи іншим чином змінена чи це було середнє споживання даних для подібного розумного пристрою?

Інші юзери соцмережі долучилися до детективної роботи, з’ясовуючи, чому пральна машина LG може потребувати такий обсяг даних. Початковий знімок екрана, зроблений Джоні, показав, що в обраний день пристрій вивантажив кудись 3,57 ГБ і завантажив близько 100 МБ, а трафік даних був майже постійним. Згідно зі статистикою маршрутизатора користувача, на пральну машину припадало 5% щоденного інтернет-трафіку домівки.

Однією з версій такого споживання було те, що «пралку» хакнули та почали на її процесорі видобувати криптовалюту. Інший користувач соцмережі висвітлив історію хакерів, які захопили інтелектуальну техніку LG. Уразливість домашньої техніки SmartThinQ HomeHack була виправлена через кілька тижнів після оприлюднення. Подібний сучасний хакер може використовувати ресурси комп’ютера пральної машини як частину ботнету. Пральна машина може використовуватися як частина великої бот-мережі для майнінгу криптовалюти чи інших зловмисних цілей.

Є також інша версія – роутер неправильно показує статистику трафіку. Ця версія підтримується новим твітом від власника дивної пральної машини, в якому він повідомив про неточність маршрутизатора щодо використання даних Apple iMessage.

Інші користувачі «розумних» пральних машин LG продемонстрували використання трафіку своєю «пралкою». Виявилося, що ці пристрої зазвичай використовують менше 1 Мб на день.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися