Вампіри соціальних медіа: вони пишуть уночі

Вони наражаються на покарання, вони порушують заборони батьків, вони не сплять ночами – усе заради того, щоб посидіти в інтернеті та соціальних мережах. Удень вони є звичайними дітьми, а вночі перетворюються на мережевих вампірів – так вони називають свою нічну активність, яку вважають приватним часом для себе.

Одним з таких підлітків є 15-річний Оуен Ланахан, батьки якого забороняють йому користуватися комп’ютерами після 22 години та залишають його смартфон та інші гаджети на кухні. Однак іноді хлопець таємно забирає пристрої до себе в кімнату та під ковдрою проводить за ними ніч. Він так робить, бо вважає цей час своїм приватним.

Оуен Ланахан ховається під ковдрою від батьків, щоб сидіти вночі в інтернеті

«Діти мого віку дуже зайняті, – каже він. – Цілий день у нас шкільні уроки та зустрічі з друзями. Коли ми приходимо додому, тоді займаємося домашнім завданням. Після цього вечеряємо та лягаємо спати».

Тому іноді вночі він ховається від батьків зі своїм ноутбуком та відвідує різноманітні сайти в інтернеті. Наприклад, на YouTube він дивиться уроки гри на барабані. «У цей час я займаюся різними речами, – каже підліток. – Іноді я здивовано з’ясовую, що о третій годині ранку я дивлюсь відео жирафа, який їсть стейк».

Нова тенденція

Дослідники вже давно наголошують, що сучасна молодь повинна більше спати. За їхніми даними, більше половини підлітків віком 15-17 років сплять сім годин на день – це на 90 хвилин менше оптимального. Замість сну молодь соціалізується в інтернеті та вивчає різноманітні хобі.

Дехто з підлітків називає подібне нічне дозвілля вампіризмом – за аналогією з міфічними істотами-кровопивцями. Як докази того, що вони не сплять, діти завантажують до Instagram свої фотографії з ліжок з хештегами #teen та #vamping.

Нічну активність в інтернеті сучасні діти називають вампіризмом

Підліток Темітайо Фагбельне, яка працює журналістом-стажером на нью-йоркській радіостанції WNYC, пояснила, чому молодь сьогодні захоплюється нічним вампіризмом в інтернеті.

«Хочеться виглядати якомога солідніше, тому для відповідності цьому образу пости в соціальних мережах пишуть о 2 годині ранку, – каже вона. – Мої друзі та я бачимо дедалі більше матеріалів з хештегами #breakingnight, #notsleepingatall та #vamping».

Нова тенденція вже стала доволі поширеною, і на неї звернули увагу науковці. «Соціальні медіа – це дзеркало власного життя, – говорить асистентка професора в Університеті Фордхема Еліс Мервік. – Нічний вампіризм – це спосіб максимально його деталізувати».

А Дана Бойд, яка працює старшим дослідником у Microsoft Research, нещодавно написала книгу з цього питання під назвою «Це складно: соціальне життя мережевих підлітків» (It’s Complicated: The Social Lives of Networked Teens). У ній вона запропонувала два пояснення новому феномену. По-перше, підлітки бажають залишатися на зв’язку, а неперервність ночі дозволяє без перешкод вести приватні бесіди. По-друге, так вони реагують на перевантажений шкільний графік та надлишок позашкільної активності, які забирають у них майже увесь вільний час».

«Батьки вважають, що вони роблять дітям добру послугу, – каже Бойд. – Однак під час спілкування з однолітками молодь розуміє соціальну динаміку. Через заборони батьків вони не мають можливості для вільної комунікації з друзями. Цей час настає після того, як вони лягають до ліжка».

Батьки та школа проти

Недостатня кількість сну негативно впливає на здоров’я, тому деякі директори шкіл взялися допомогти батькам встановити нові правила нічного користування гаджетами. Один з них – Джеймс Шапіро, який працює директором середньої школи Берклі Керролл у Брукліні. Він проводить бесіди з батьками, в яких він пропонує їм поради та підказки, як відучити дітей користуватись електронікою вночі.

«Коли двері кімнати закриваються, усі комп’ютери потрібно вимкнути, а смартфони – винести в інше приміщення, – каже він. – Це надто спокусливо». Коли восьмикласники з його школи вирушили в мандрівку до місцевого національного парку, він збирав у них смартфони на ніч.

Уночі молодь дізнається нове про свої хобі або спілкується з однолітками

Однак дітлахи мають відповідь на такі підходи. Наприклад, 15-річний Джейк Розен-Бірч спить декілька годин удень після шкільних занять для того, щоб мати сили писати друзям вночі. «Я був усю ніч у Snapchat та не зімкнув очей», – хвалиться він своєю черговою безсонною ніччю.

Дорослі розуміють поведінку дітлахів, адже вони самі були такими в їхньому віці, хіба що без комп’ютерів та смартфонів. «У мене був ліхтарик, і я читав Діккенса вночі, – згадує Шапіро. – Коли я чув кроки, то вимикав його. У мене добре виходило вдавати із себе сплячого».

За матеріалами NY Times.

1 коментар

  1. Оце улибнуло – Іноді я здивовано з’ясовую, що о третій годині ранку я дивлюсь відео жирафа, який їсть стейк

Comments are closed.