Скільки у фільмі повинно бути ЛГБТ, чорних та азіатів, інвалідів та інших меншин? Disney запитуватиме в штучного інтелекту

Якщо, наприклад, у фільмі буде недостатньо ЛГБТ, інструмент порадить додати відповідних персонажів

Класичні твори сьогодні вважаються жахливими та аморальними. Сьогоднішня культура стверджує неприйнятним бажання Аріель з «Русалочки» втратити голос заради чоловіка. А пісню принца Еріка та Аріель, у якій принц вмовляє себе просто взяти і поцілувати русалку, нинішня культура оцінює сексистською. Також варто згадати, що класичні твори є надто «білими», і в головних ролях у них немає людей з меншин. У Disney, який останніми роками перезнімає класику, хочуть вирішити цю проблему за допомогою штучного інтелекту.

Найбільша кіностудія планети використає інструмент GD-IQ на базі штучного інтелекту. Його створила оскароносна актриса Джина Девіс, яка започаткувала інститут імені себе «Інститут Девіс з питань гендера в медіа». Ця організація має на меті навчати авторів та глядачів важливості відсутності відхилень у розважальних медіа.

Використовуючи GD-IQ, у Disney аналізуватимуть тексти сценаріїв до фільмів. Цей інструмент рахуватиме кількість тих чи інших персонажів та їхню належність до соціальних та етнічних груп. Якщо, наприклад, у фільмі буде недостатньо ЛГБТ, інструмент порадить додати відповідних персонажів. Штучний інтелект також аналізуватиме присутність персонажів інших меншин, яких рідко відображають у класичних творах та продукції минулих років.

У 2015 році GD-IQ використали, щоб перевірити статеву рівність у кінофільмах. Програма розпізнавала персонажів чоловічої і жіночої статі і порівнювала, скільки часу вони проводять у кадрі і як часто звучать їхні репліки. Аналіз 100 найкасовіших американських фільмів 2015 року показав, що в середньому чоловіки отримують вдвічі більше реплік, ніж жінки. Якщо чоловік є головним героєм фільму, він говоритиме втричі частіше за жіночі персонажі. Також виявилося, що фільми з жінкою в центрі сюжету генерують більше касових зборів. Такі стрічки приносять на 16% більше прибутку ($89,9 млн) проти картин, де головний герой чоловічої статі ($75,7 млн).