Субота, 20 Квітня, 2024

Смарт-годинники Apple і Samsung стануть корисними для діабетиків

Наступне покоління смарт-годинників від Apple і Samsung зможуть стати корисним девайсом для хворих на цукровий діабет. Ці гаджети отримають технологію неінвазивного вимірювання рівня цукру в крові. Такий глюкометр отримають Samsung Galaxy Watch 4, Watch Active 3 та Apple Watch Series 7.

Рівень цукру в крові є життєво важливим показником для хворих на цукровий діабет. Цей показник збільшується після кожного споживання їжі та в нормальному режимі повинен знижуватися за допомогою інсуліну. Однак у діабетиків порушено продукування інсуліну їхньою підшлунковою залозою. Тому у діабетиків постійно підвищений рівень цукру в крові. Підвищений рівень глюкози в крові веде до низки проблем зі здоров’ям, включаючи, враження судин, погіршення зору, атеросклероз, ішемічну хворобу серця тощо.

Неінвазивне вимірювання рівня глюкози в крові базується на оптичному принципі. Apple, наприклад, отримала патент на таку технологію в 2018 році, а Samsung досліджувала можливості спектроскопії Рамана. Остання є способом визначати хімічний склад крові по взаємодії світла з наявними в ній речовинами.

За даними видання ETNews, Samsung і Apple першими реалізують глюкометр в споживчих пристроях і посприяють популяризації цієї функції, оскільки вони є одними з найбільших технологічних компаній.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися