Смартфони показали, в яких країнах жителі найбільше фізично активні

виявилося, що середня кількість кроків по країні мало пов'язана з поширенням серед її жителів ожиріння.

Американським ученим вдалося отримати глобальну картину фізичної активності людей. Дані від жителів планети вони зібрали за допомогою телефонів. Смартфони допомогли визначити найбільш ледачі країни, а також середню активність жителів світу. Ці дані можуть допомогти у вирішенні такої серйозної проблеми, як ожиріння, яке загрожує мільйонам людей у всьому світі.

Смартфони

Більшість смартфонів мають вбудовані акселерометри, які фіксують кількість зроблених кроків, і дослідникам вдалося отримати і проаналізувати анонімні дані смартфонів 700 тисяч осіб, які встановили собі додаток Argus.

«Цей проект у тисячу разів перевищує за обсягом даних будь-яке інше дослідження фізичної активності людей, – говорить один з дослідників Скотт Делп. – Наш проект, на відміну від інших, заснований на вивченні даних, отриманих у глобальному масштабі. До того ж даних, які надходять у постійному режимі і за багатьма параметрами. А це дає нам можливість робити висновки в неперевершених масштабах».

Аналіз, проведений співробітниками Стенфордського університету, охоплює дані від 68 млн днів похвилинної інформації. Він показав, що в середньому середньостатистичний користувач за добу робить 4961 крок.

Перше місце щодо фізичної активності зайняли жителі Гонконгу, які здійснювали в середньому 6880 кроків. Найбільш ледачими виявилися індонезійці, які щодня проходять усього 3513 кроків.

Активність жителів інших країн світу виглядає так:

  • Китай – 6189 кроків на день;
  • Японія – 6010 кроків на день;
  • Іспанія – 5936 кроків на день;
  • Британія – 5444 кроків на день;
  • Бразилія – 4289 кроків на день;
  • ОАЕ – 4516 кроків на день.

Результати дослідження дозволяють зробити важливі висновки щодо стану здоров’я населення та його залежності від рівня фізичної активності. Наприклад, виявилося, що середня кількість кроків по країні мало пов’язана з поширенням серед її жителів ожиріння.

Найважливішим фактором ожиріння виявляється нерівність активності. Мова йде про відсоток активних та ледачих людей у державі. Чим вищий цей показник нерівності по країні, тим вищий у ній рівень ожиріння.

Наприклад, Швеція має один з найнижчих показників нерівності між активними і неактивними у фізичному відношенні людьми. Тому в цій державі також один з найнижчих у світі рівнів ожиріння. У США та Мексиці середня кількість кроків практично збігається, але в США показник нерівності активності вищий, ніж у Мексиці, і, відповідно, вищий рівень ожиріння серед населення.

Іншим несподіваним результатом дослідження стало те, що нерівність активності в основному спирається на відмінності між чоловіками і жінками. У країнах на кшталт Японії, де низький рівень ожиріння, чоловіки і жінки поводяться приблизно однаково активно щодо фізичних навантажень. Але в країнах, де показник нерівності високий, наприклад, у США і Саудівській Аравії, жінки, як правило, ведуть менш активний спосіб життя, ніж чоловіки. Це є однією з причин, чому негативний зв’язок з ожирінням зачіпає жінок набагато сильніше.

Не стало несподіванкою і те, що люди ходять пішки більше в тих містах, де для цього створені можливості. Дослідники відзначають, що ці висновки дозволять проектувати міста і поселення з урахуванням майбутнього фізичного навантаження.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я