Понеділок, 20 Травня, 2024

Смартфони стали патологоанатомами

У бідних країнах, нарешті, можна буде безплатно дізнатися причину смерті близької людини. Група вчених з університету Мельбурна в Австралії та університету Вашингтона в США спільно розробили додаток, що дозволяє визначити час і причину смерті.

В опублікованій у журналі BMC Medicine статті науковці пояснюють, що програма спирається на свідчення і дані родичів померлого. Вона також аналізує найбільш поширені хвороби в тому регіоні, де він перебував.

Створити такий додаток учених підштовхнуло те, що в багатьох країнах, що розвиваються, встановити причину і час кончини родича можна тільки в ліцензованих лікарів. Їхні послуги є платними і доступні далеко не всім сім’ям. Завантажити програму можна за адресою.

Утиліта для смартфона дозволить подібним сім’ям дізнатися приблизний час і причини смерті, проаналізувавши відповіді на питання про хвороби, спосіб життя і місце проживання померлого. Додаток також аналізує фотографії. Розробка вже пройшла тестування в деяких країнах, таких як Індія, Танзанія і Шрі-Ланка. Точність її аналізу складає близько 76%.

Згідно зі статистикою WHO, на даний час близько 180 країн не ведуть статистики щодо причин смертності своїх співгромадян. Як відзначають розробники додатка, подібна статистика дуже важлива для держав, оскільки вона дозволяє оцінювати власну медицину і вкладати гроші у протидію хворобам, від яких помирає більша кількість жителів.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися