Реклама Google споживає на 40% менше трафіку завдяки алгоритму стиснення Brotli

Економія трафіку відбувається, тільки якщо браузер підтримує Brotli.

Google почала використовувати алгоритм Brotli для стиснення своєї реклами Google Display. Проведені фахівцями компанії виміри показують, що це економить у середньому 15% даних порівняно зі стандартним стисненням GZIP. Проте в деяких випадках новий алгоритм забезпечує до 40% менше трафіку. У цілому перехід на Brotli дозволив зменшити витрати користувачів на десятки тисяч гігабайтів на день.

Brotli

Google відкрила вихідний код Brotli у вересні 2015 року: він вважається послідовником алгоритму Zopfli. Економія трафіку відбувається, тільки якщо браузер підтримує Brotli. Цей алгоритм стає все популярнішим серед розробників – його підтримують і малопопулярні браузери, наприклад, Edge.

Зменшення розміру реклами дозволяє економити не тільки трафік, але і заряд батареї. Але здебільшого Google націлена на прискорення завантаження сторінок і поліпшення якості реклами.

Минулого місяця компанія анонсувала, що відкриті через пошук Google AMP-сторінки тепер завантажуються вдвічі швидше. Однією з причин цього стало зменшення розміру документів за допомогою Brotli. Каліфорнійський гігант сподівається, що ці результати посприяють ширшому прийняттю і вдосконалять веб-стандарти на зразок стиснення Brotli.

До речі, пошуковий гігант може підняти ефективність рекламних оголошень на новий рівень. Він запускає інструменти Google Attribution, які дозволять зв’язати офлайнові покупки за пластиковими картками з онлайновою активністю користувача. Так рекламодавці зможуть знати, чи працює їхня реклама.

Стежити за купівлями в офлайні стало можливим завдяки сучасним технологіям, які фіксують майже кожну дію. При оплаті кредитною карткою, через мобільні додатки та іншими способами залишається цифровий слід.

Системи Google також знають, яку саме рекламу подивився користувач та коли це було. Завдяки цьому, наприклад, можна буде відстежити, що людина побачила за день п’ять оголошень про новий смартфон, а потім пішла та купила його.

У Google кажуть, що вони стежать за користувачами анонімно – замість реальних імен використовується цифро-буквений код.

Подібні інструменти, які пов’язують онлайнову та офлайнову активність, уже працюють кілька років. Першопроходцем у цьому став другий найбільший рекламодавець планети – Facebook. У 2015 році на показах реклами соцмережа заробила більше $17 млрд.