Смартфонний бренд Palm хочуть відродити наступного року

Представник китайського гіганта запевнив, що вже в першому кварталі 2018 року будуть анонсовані пристрої Palm

На початку наступного року компанія TCL відродить бренд Palm на ринку смартфонів. Гаджети з таким логотипом продавалися мільйонами штук у часи, коли Android та iOS навіть не задумували розробляти. Смартфони тоді називалися також інакше – комунікаторами.

Palm

Компанія TCL входить до десятки найбільших виробників смартфонів, однак за межами Китаю практично невідома. Але цей виробник випускає апарати під багатьма брендами, серед яких Alcatel, BlackBerry та Palm. Права на останній фірма купила ще у 2011 році.

Представник китайського гіганта запевнив, що вже в першому кварталі 2018 року будуть анонсовані пристрої пыд цим легендарним брендом. Імовірно, це станеться на одній з виставок. Подробиць немає, але найбільш вірогідним є сценарій використання ОС Android. У TCL лише кажуть, що відроджений бренд буде орієнтований на людей, які виросли за часів пристроїв цього бренду.

Випуск смартфонів під брендом Palm хотіли відродити ще у 2014 році. Тоді права на цей бренд у HP викупив виробник Wide Progress Global Limited. Він належав Ніколасу Зібелю – тогочасному главі американського та тихоокеанського представництва Alcatel.

Palm – сімейство кишенькових комп’ютерів і комунікаторів, які працюють під управлінням одноыменноъ операційної системи. На даний час існує близько 40 млн пристроїв, вироблених самою компанією та іншими виробниками, зокрема, Samsung, Lenovo, Aceeca, AlphaSmart, Fossil, Inc., Garmin, GSPDA, IBM, Kyocera, PiTech, Sony і Symbol.

Фірму Palm Computing Inc. заснували в 1992 році, її організатори – Джефф Хоукінс, Донна Дубінські та Ед Колліган – пізніше вигадали КПК Pilot. Компанія була створена з метою розробки кишенькового пристрою, названого Zoomer. Пристрій вироблявся фірмою Casio, просувався на ринок компанією Tandy, а компанія надавала програмне забезпечення для його роботи. Zoomer збагнув комерційний провал, але Palm змогла вижити завдяки продажам програми для синхронізації пристроїв HP і розпізнавання рукописного введення для Apple Newton.

На виставці CES 2009 року Palm показала нову версію операційної системи, заснованої на ядрі Linux, під назвою webOS. Першим смартфоном з нею мав стати Pre. Від попередньої PalmOS компанія відмовилася вже в лютому того ж року.