YouTube здався натиску вертикальних відео

Представники YouTube повідомляють, що більше половини їхніх відвідувачів – це мобільні пристрої

Днями YouTube провів масштабне оновлення, сервіс навіть вперше за 12 років змінив свій логотип. Але найважливішим нововведенням, можливо, стала підтримка вертикальних відео. Після запуску цієї функції вертикальні відео можна буде дивитися без чорних рамок з боків.

Вертикальні ролики будуть виглядати на екрані смартфона як «історії» в Instagram або Snapchat. Вони займатимуть весь екран пристрою, і Google обіцяє, що відеохостинг буде самостійно адаптуватися до формату відео і відтворювати його максимально функціонально на будь-якому гаджеті.

Вертикальні відео стали наслідком масового поширення смартфонів і планшетів. Ці гаджети зручно тримати в руках саме у вертикальній позиції. Однак отримані відео незручно переглядати на горизонтальних екранах комп’ютерів та не адаптованих до вертикального формату відеосервісах. В інтернеті на початку 2010-х років з’явилася навіть жартівлива назва «Синдром вертикального відео». Звичайний пошуковий запит за фразою «вертикальні відео» видає купу блогів, які розповідають, чому не треба знімати вертикальні відео.

Журналіст порталу The Next Web Оуен Вільямс розібрався, чому вертикальні відео так негативно сприймаються багатьма людьми. На його думку, вони скоро можуть стати новим стандартом передачі інформації.

Оскільки десятиліттями екрани були за замовчуванням горизонтальними, у цьому форматі дійсно був сенс. Проте все встало з ніг на голову, коли модель поведінки змінилася і смартфони заполонили наш світ.

Поява мобільних додатків на зразок Snapchat, Meerkat і Mindie стала двигуном стрімкого поширення вертикальних відео.

Поки тенденція споживання медіа зміщується в бік контенту, створеного на мобільних пристроях, вертикальні відео стають усе більш логічними.

Представники YouTube повідомляють, що більше половини їхніх відвідувачів – це мобільні пристрої. Facebook стверджує, що 65% всіх людей, які дивляться відео всередині соцмережі, роблять це зі свого мобільного. Компанія Ooyala, яка займається аналізом відео, у своїй доповіді повідомила, що за останні два роки популярність мобільних відео зросла в п’ять разів.

Тому вертикальні відео стають новим способом передачі та відтворення роликів з мобільних телефонів. А додатки, які зараз стають усе популярнішими, тільки сприяють цій тенденції. Що стосується споживання відео, горизонтальні широкі екрани поступово стають вторинними.

Вільямс каже, що в найближчому майбутньому вертикальні відео стануть новим стандартом. І необхідно готуватися до того, що вони будуть всюди.