Понеділок, 27 Травня, 2024

Показали внутрішню конструкцію першого у світі телефона з вбудованим вентилятором Nubia Red Magic 3

Охолодити гаряче «серце» сучасних смартфонів лише пасивним способом уже не вдається, і вендори починають переходити до активного охолодження. Першим був ASUS ROG Phone, який мав знімний насадок з вентилятором, що охолоджував корпус. Але цього замало, і інженери Nubia випустили смартфон Red Magic 3 – перший у світі апарат з вбудованим у корпус вентилятором. Блогери на YouTube розібрали цей апарат, показавши, як виглядає його система охолодження.

Як і обіцялося, у Nubia Red Magic 3 використали гібрид рідинного (теплові трубки) та активного повітряного охолодження. З одного боку тепло передається через теплову трубку на екран, а з іншого боку вентилятор прокачує повітря через спеціальний тунель. За попередніми оцінками, ефективність розсіювання тепла на 73% вище проти пасивних систем охолодження у смартфонах.

Вентилятор смартфона турбінного типу, як у ноутбуках. Він захоплює повітря через решітку на задній панелі корпусу та викидає його через щілину на боковій грані. Корпус вентилятора є єдиною деталлю з повітряним каналом, який накриває процесор мобільника. Цей канал виготовлений із алюмінію, і він охолоджується прокачуваним повітрям.

З іншого боку материнська плата телефона використовує вже традиційне у смартфонах рішення на базі теплової трубки. Це мідна трубка, наповнена рідиною, що кипить при невеликих температурах. Так тепло переноситься швидше. Трубка забирає тепло від процесора та розподіляє його на екран.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися