Показали внутрішню конструкцію першого у світі телефона з вбудованим вентилятором Nubia Red Magic 3

За попередніми оцінками, ефективність розсіювання тепла на 73% вище проти пасивних систем охолодження у смартфонах

Охолодити гаряче «серце» сучасних смартфонів лише пасивним способом уже не вдається, і вендори починають переходити до активного охолодження. Першим був ASUS ROG Phone, який мав знімний насадок з вентилятором, що охолоджував корпус. Але цього замало, і інженери Nubia випустили смартфон Red Magic 3 – перший у світі апарат з вбудованим у корпус вентилятором. Блогери на YouTube розібрали цей апарат, показавши, як виглядає його система охолодження.

Як і обіцялося, у Nubia Red Magic 3 використали гібрид рідинного (теплові трубки) та активного повітряного охолодження. З одного боку тепло передається через теплову трубку на екран, а з іншого боку вентилятор прокачує повітря через спеціальний тунель. За попередніми оцінками, ефективність розсіювання тепла на 73% вище проти пасивних систем охолодження у смартфонах.

Вентилятор смартфона турбінного типу, як у ноутбуках. Він захоплює повітря через решітку на задній панелі корпусу та викидає його через щілину на боковій грані. Корпус вентилятора є єдиною деталлю з повітряним каналом, який накриває процесор мобільника. Цей канал виготовлений із алюмінію, і він охолоджується прокачуваним повітрям.

З іншого боку материнська плата телефона використовує вже традиційне у смартфонах рішення на базі теплової трубки. Це мідна трубка, наповнена рідиною, що кипить при невеликих температурах. Так тепло переноситься швидше. Трубка забирає тепло від процесора та розподіляє його на екран.