П’ятниця, 14 Червня, 2024

Смартфоном можна визначити безсимптомних носіїв COVID-19 за кашлем

Покашлявши в мікрофон смартфона, можна з точністю майже 100% визначити наявність у людини COVID-19 навіть за відсутності звичних симптомів. Відрізнити кашель хворого на коронавірус від іншого кашлю допомагає штучний інтелект, який створили в Массачусетському технологічному інституті. Розробники вважають, що він може стати швидким та зручним інструментом для виявлення вірусу у людей, які можуть не здогадуватися, що є носіями.

Безсимптомні хворі на COVID-19 є однією з найбільших складностей нинішньої пандемії. Адже такі люди не відчувають суттєвого погіршення здоров’я та не проявляють звичайних для коронавірусу симптомів. Тому малоймовірно, що вони звернуться до лікаря і пройдуть тестування на наявність вірусу. Натомість вони продовжують знаходитися в колективі, поширюючи інфекцію.

Для тренування штучного інтелекту дослідники попрохали користувачів надсилати їм звукозапис свого кашлю, а також лабораторно підтверджений статус захворювання на коронавірус. Наявність 200 тисяч зразків дозволила вченим досягти точність виявлення коронавірусу за кашлем на рівні 98,5%. При цьому точність виявлення безсимптомних носіїв COVID-19 склала 100%.

Нині вчені розробляють додаток, який має стати реальним медичним інструментом, – заплановано його сертифікацію у відповідному американському органі FDA. З такою програмою користувачі зможуть щодня входити у свій обліковий запис та за своїм кашлем визначати наявність COVID-19.

«Ефективне запровадження цього групового діагностичного інструменту може зупинити поширення пандемії, якщо кожен використовуватиме його перед візитом у клас, на фабрику чи в ресторан», – каже одна з авторів досліджень Бріан Субірана.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися