Субота, 25 Травня, 2024

Смартфони Android позбудуться паролів починаючи з Android 14

Майбутня платформа Android 14 дозволить відмовитися від використання паролів у додатках. Замість традиційних паролів сторонні додатки використовуватимуть паролі, які називаються ключами доступу. Головна особливість ключів доступу в тому, що вони зберігаються в пам’яті девайсу, і користувач їх може не запам’ятовувати.

І Apple, і Google запровадили підтримку ключів доступу для своїх мобільних систем у 2022 році, але вони можуть зберігатися лише у їхніх власних менеджерах паролів.

Попри те, що ключ доступу є паролем, він працює дещо інакше і тому вважається безпечнішим. Ключ доступу шифрується і використовує переваги сучасної асиметричної криптографії. Ключ доступу працює через два набори ключів шифрування – один відкритий і один закритий. Відкритий ключ шифрування доступний публічно і зберігається в різних сервісах, а закритий – лише на пристрої користувача.

Ключі доступу створюються автоматично і тому користувач їх не знає. Він лише виконує дії для їхнього створення та надає дозвіл на їхнє використання, авторизуючись, наприклад, за допомогою відбитка пальця чи обличчя.

Ключі доступу — це стійкі до фішингу облікові дані, засновані на стандартах FIDO, і це майбутнє онлайн-автентифікації, створене як більш безпечна та зручна заміна паролів.

FIDO — це альянс, який встановлює стандарти для безпарольних технологій, а ключі доступу мають відповідати специфікаціям WebAuthn. Його підтримують усі великі технологічні гравці — Apple, Google, Microsoft, Meta, Amazon тощо.

Інші популярні програми, які зараз підтримують ключі доступу, включають 1Password, інший популярний менеджер паролів, eBay, PayPal і Best Buy. Очікується, що врешті-решт усі основні програми перейдуть на безпарольний режим.

Якщо ви хочете перевірити, наскільки легко використовувати ключі доступу, ви можете створити безкоштовний демонстраційний обліковий запис на офіційному сайті WebAuthn.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися