П’ятниця, 1 Березня, 2024

Смартфони стануть швидшими з Armv9: перша за 10 років нова архітектура від ARM

Уперше за 10 років головний розробник архітектури для мобільних процесорів – компанія ARM – представив нову архітектуру. Вона називається Armv9 та стане основною для нарощування продуктивності в найближче десятиліття. Також у ній поліпшать технології безпеки.

В ARMv9 буде дві ключові опції безпеки. Це тегування пам’яті (memory tagging), яке має прибрати проблему з безпекою пам’яті. Іншою є Realm management, яка надає захищений контейнер для безпечної маніпуляції з даними.

Окрім цього, в Armv9 впровадили розширення скалярних векторів, що потрібно для низки завдань, зі штучним інтелектом та обробкою сигналів від сенсорів включно. Додатково штучний інтелект працюватиме швидше з поліпшеною обробкою матриць.

В ARM націлюють архітектуру ARMv9 на усі типи процесорів, від найменших мікроконтролерів до великих серверів.

Представники ARM також розповіли, що після її купівлі компанією Nvidia не очікується змін до її бізнес-моделі. Коли саме завершиться купівля, поки невідомо. Є ймовірність, що антимонопольні органи деяких країн заблокують угоду.

Архітектура ARM без перебільшення є найпопулярнішою у світі. Майже всі прилади, що оточують вас – смартфони, планшети, телевізори, годинники, мікрохвильовки, кондиціонери, «розумні» дверні замки та водопровідні крани, відеоплеєри тощо, – використовують її. За приблизними підрахунками, на ній працює 130 млрд гаджетів.

У 2020 році комп’ютерний світ сколихнула вибухова новина: ARM-процесор випередив за продуктивністю топові процесори x86 від Intel та AMD і при цьому споживав значно менше енергії. З’явилися навіть прогнози щодо занепаду архітектури x86, яка не була найкращою, але з’явилася в слушний момент.

Якщо вам цікаво почитати, як розшифровується ARM та чому існування цієї компанії було б неможливим без Apple, – читайте статтю «Як британці винайшли ARM, котра змінила комп’ютерний світ».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися