Четвер, 29 Лютого, 2024

На Linux можна вільно грати у Windows-ігри, якщо відеокарта від NVIDIA

Користувачі Linux можуть без проблем запускати будь-які ігри, які розраховані на операційну систему Windows. Nvidia запустила підтримку віртуалізації GPU (GPU Passthrough) для віртуальної машини Windows. Функція GPU passthrough доступна всім бажаючим, але поки в режимі бета-версії.

Власники Linux-комп’ютерів з відеокартами GeForce можуть надати віртуальній машині з Windows прямий доступ до ресурсів відеокарти. Це дозволяє отримати високу продуктивність у додатках, які використовують відеокарту. Серед таких завдань – комп’ютерні ігри та розробка коду.

Nvidia уточнює, що відеокарти GeForce підтримують одну віртуальну машину і не підтримують SR-IOV. Лише професійна карта сімейств Tesla, Quadro або RTX enterprise може надати одночасний доступ кільком віртуальним машинам.

Для повноцінної роботи GPU Passthrough потрібно мати на комп’ютері дві відеокарти. Одна призначена для роботи Linux, а інша – для віртуальної машини з Windows.

Нову функцію підтримують відеокарти GeForce, починаючи з покоління Kepler на настільних ПК – це лінійка GeForce GTX 600. На ноутбуках таку функцію можна використовувати, якщо в ньому відеокарта покоління Maxwell або новіше. Опція GPU Passthrough доступна в драйверах з версії R465.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися