SMS перетворили на ліки проти пияцтва

Один з ефективних методів боротьби зі зловживанням алкоголю – приватні бесіди з лікарями, однак це дорого, тому він не може бути масштабним. Американська асоціація охорони здоров’я нещодавно знайшла йому чудову заміну – розсилки SMS, яка дозволяє зменшити вживання спиртного на 50%.

У проведеному дослідженні взяли участь 765 молодих людей, які страждають від важких форм алкоголізму. Впродовж 12 тижнів третина з них отримувала згенеровані автоматизованою системою SMS, у яких їм пропонувалось відповідати на різні питання щодо зловживання спиртним. При цьому система аналізувала відповіді пацієнтів та коректувала свої запитання для максимального ефекту. Наприклад, щочетверга робот запитував про їхні плани споживання спиртного в найближчі вихідні. Якщо учасник відповідав машині, що хоче сильно напитися, тоді вона пропонувала йому встановити помірний ліміт.

Друга третина учасників отримувала просто повідомлення про свій алкоголізм, у яких їм наказувалося споживати мало алкоголю. А остання група взагалі не отримувала жодних повідомлень.

У групі, яка отримувала SMS та вела листування із системою, рівень споживання алкоголю знизився на 51%. А кожного дня її учасники споживали в середньому на 31% менше спиртних напоїв. Решта учасників посилили ступінь зловживання алкоголем.