П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Сонар для рук замінить очі під водою

Коли видимість обмежена, наприклад, у випадку міських повеней, можна скористатися гаджетом від учених з університету Цукуби. Вони створили гаптичну рукавичку, яка дозволяє відчувати об’єкти, що знаходяться на відстані.

Техніка рукавички заснована на принципі ехолокації, яку використовують дельфіни. Зворотній зв’язок реалізований за допомогою струменів води. Чим ближче носій рукавички знаходиться до затонулого об’єкта, тим сильнішими стають струмені, а людина відчуває все більший тиск на кінчики пальців. Оскільки апарат досить легкий і не громіздкий, цими рукавичками можна також легко хапати предмети.

У рукавичці використано сонарний сенсор MaxBotix MB7066, три невеликих мотори і блок управління Arduino Pro Mini. Пристрій посилає сигнали на три силіконових наконечники, розташовані на вказівному, середньому і безіменних пальцях. На них також розташовано мотори, які закачують воду з навколишнього середовища. Вона надходить на кінчики пальців користувача, забезпечуючи тиск. На третьому пальці знаходиться силіконове кільце, поєднане із сенсором на зап’ясті, – вони дають можливість читати інформацію за напрямком, куди вказує рука.

Зараз рукавичка дозволяє приймати й отримувати сигнали на відстані в 0,6 метра, але винахідники працюють над збільшенням довжини сигналу. Окрім цього, девайс можна пов’язати з окулярами віртуальної реальності Oculus Rift. З ним можна отримати тактильні сигнали в цифровій реальності.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися