Понеділок, 15 Квітня, 2024

Spiral 2: телефони стали конструктором

Проект модульного телефона Project Ara поступово наближується до фінальної стадії – продажів у магазинах. Це станеться вже наприкінці року, а тим часом розробники з Google на конференції розповіли про хід робіт та другу версію прототипу Spiral 2, яка вже є робочим гаджетом.

Історія модульного телефона розпочалася у жовтні 2013 року, коли Motorola оголосила, що збирається відійти від наявної сьогодні концепції, коли користувач не може нічого покращити в апаратній частині свого телефона. Тоді компанія почала роботу над гаджетом Ara – модульним смартфоном, у якому власник може поміняти будь-яку його частину без заміни всього девайса.

Перший прототип Spiral 1 розробники показали восени 2014 року, і він міг завантажувати робочий стіл Android. А представлена версія Spiral 2 позбулася більшості недоліків та отримала майже фінальний вигляд – розробники допрацюють деталі та випустять у продаж Spiral 3. Поки що Spiral 2 має екран 720×1280 пікселів, процесори Marvell PXA1928 та NVIDIA Tegra K1, камеру на 5 мегапікселів, модем з підтримкою 3G, Wi-Fi та Bluetooth. Окрім цього, він дозволяє «гарячу заміну батареї» – у користувача буде приблизно 30 секунд, щоб, не вимикаючи телефон, вийняти розряджену та вставити запасну. У майбутньому розробники сподіваються збільшити цей час до однієї хвилини.

Концепція модульного телефона має стати революцією мобільного світу, як це колись трапилося з iPhone. Останній приніс користувачам магазин програм, а телефони Ara, окрім цього, принесуть магазин модулів – можна буде замовити додаткові датчики, поліпшити камеру, встановити новий модем для підтримки мереж різного формату та поколінь. Або просто оснастити мобільник декількома акумуляторами, якщо потрібна буде висока автономність.

Зараз Spiral 2  має коллекцію з 11 модулів, але за даними Google, для того, щоб концепція привабила користувачів та почала набирати популярність, як Android, потрібно щонайменше 200 модулів. Для купівлі цих апаратних елементів створять власний магазин на кшталт Google Play. Розробники мають свободу дій у створенні нових блоків для Spiral, а єдиною умовою є те, щоб вони мали практичну користь.

Через новизну команда Project Ara не має відповідей на багато питань, і тому вони хочуть розпочати перед глобальним запуском тестові продажі, а майданчиком стане Пуерто-Ріко. Це мала за площею держава, в якій багато користувачів мають лише мобільник, а співвідношення звичайних телефонів та смартфонів приблизно однакове. Окрім цього в Пуерто-Ріко висока конкуренція серед мобільних операторів та наявність мереж LTE та CDMA.

Вартість телефона Spiral 2 не встановлена – вона залежить від конфігурації та встановлених модулей. Проте поки Google шукає відповіді на ключові питання та проводить тестові продажі, він може поступитися місцем на ринку своїм конкурентам – першим модульним смартфоном в продажі може стати Puzzlephone, який планує випускати фінський стартап Circular Devices. Він хоче вивести його на ринок вже в середині наступного року – гаджет матиме меншу гнучкість, і тому його простіше виготовити.

1 коментар

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися