Неділя, 21 Квітня, 2024

Споживачі втрачають інтерес до планшетів

Компанія International Data Corporation (IDC) повідомляє, що світовий ринок планшетних комп’ютерів за підсумками третього кварталу нинішнього року показав негативну тенденцію. Хоча 4 з 5 головних виробників при цьому збільшили свої показники. Експерти припускають, що цьогорічний святковий період може стати переломним для «таблеток».

Як стверджують аналітики, споживачі не квапляться з оновленням наявних на руках планшетів та купівлею нових з кількох причин. Планшети є поганими мобільними гаджетами – популярнішими є смартфони і фаблети. «Таблетки» також не стали повноцінною заміною комп’ютера – ринок традиційних персональних комп’ютерів стабілізувався. При цьому якщо потрібен гаджет з опцією планшета, то споживачі краще виберуть ноутбук-трансформер, ніж планшет з додатковою клавіатурою. Вони також радитимуть подібну опцію іншим.

З липня по вересень в глобальному масштабі реалізовано близько 40,0 млн планшетів. Це на 5,4 % менше торішнього результату, в штучному вираженні – на 42,3 млн пристроїв.

Безперечним лідером ринку залишається Apple з 10,3 млн реалізованих за квартал iPad. Частка компанії в річному обчисленні збільшилася з 21,9 % до 25,8 %. Друге місце займає Samsung з 6 млн реалізованих пристроїв. Корейська компанія контролює 15,0 % ринку проти 15,4 % роком раніше. На третьому рядку рейтингу знаходиться Amazon з 4,4 млн поставлених планшетів: частка компанії за рік піднялася з 7,5 % до 10,9 %. Далі йдуть Huawei і Lenovo, ті, які відвантажили за три місяці приблизно по 3,0 млн планшетів. При цьому частка першої з двох компаній піднялася з 6,0 % до 7,5 %, а другий — з 6,5 % до 7,4 %. Всі інші постачальники спільно утримують третину світового ринку, що еквівалентно 13,3 млн планшетів в штучному вираженні.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися