Вівторок, 16 Квітня, 2024

До 2022 року автомобілі матимуть електроніки на $6000

Не секрет, що сучасний автомобіль – це вже смартфон на колесах. Подібна тенденція буде лише поглиблюватися, вважає аналітик IHS Markit Лука Де Амброджо. Він прогнозує, що у 2022 році автомобілі будуть оснащуватися електронікою на загальну суму понад $6000.

автомобілі

Це приведе до того, що через п’ять років ринок автомобільної електроніки досягне обсягу $160 млрд. При цьому поставки напівпровідників для автопрому виростуть на 7%, електронних пристроїв у цілому – на 4,5%, а самих машин – на 2,4%.

Оскільки машини ставатимуть дедалі більше електронними, Лука Де Амброджо передбачив відмову виробників від традиційної архітектури на основі шини CAN. Натомість вендори впроваджуватимуть більш досконалі стандарти, що забезпечують швидшу обробку даних, спільне використання каналів та підвищений рівень захищеності.

Розвиток штучного інтелекту, на думку аналітика, дозволить проектувати повністю автономні транспортні засоби. Але щоб технології автопілота стали задовольняти вимоги безпеки, продуктивності і вартості, потрібно буде ще кілька років. Наприклад, «розумні» системи повинні будуть вийти за рамки розпізнавання об’єктів і навчитися прогнозувати події.

Зараз, на думку експерта, доопрацювання потребують навіть технології розпізнавання мови, які використовуються в бортових інформаційно-розважальних системах.

Уже до 2025 року, згідно з прогнозом IHS Markit, стандартним автомобільним обладнанням стануть лідари. Через це попит на них зросте до 35 млн пристроїв на рік. Ускладнення систем допомоги водієві подвоїть їхню вартість, а ось ціни на прості камери кругового огляду, навпаки, скоротяться наполовину.

До речі, Intel прогнозує, що машини з автопілотом генеруватимуть по 4000 гігабайтів даних на день. Від цього обсягу вони зберігатимуть лише частку даних. Експерти прогнозують, що в найближчі п’ять років автомобілі будуть зберігати в середньому до 500 гігабайтів інформації. Але при цьому вони не беруться прогнозувати, як скоро цей обсяг підбереться до терабайту.

Уся необхідна для зберігання інформація буде розподілена між різними системами і типами накопичувачів. Наприклад, жорсткі диски у складі інформаційно-розважальних систем проіснують як мінімум до кінця десятиліття.

Крім розважальних систем, сховища великого обсягу потрібні системі автопілота. Він зберігає оброблювані зображення і отриману від датчиків інформацію. Також бортовий комп’ютер записує на свої накопичувачі детальні цифрові карти місцевості. Останні, наприклад, можуть займати до 256 ГБ пам’яті.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися